Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
14°C
JUTRI
27°C
14°C
Oceni objavo

Župan dr. Peter Verlič se je skupaj s soprogo Barbaro udeležil otvoritve festivala Ptičjega petja

»Iz juga so se končno vrnile prav vse ptice, ki gnezdijo v naših krajih. Jutra v sredini meseca maja so posledično najglasnejša in najbolj spevna, saj prečudovita ptičja pesem odmeva iz vsake krošnje in mejice,« povejo v društvu Cer, ki so minulo soboto v Vodomčevem gaju organizirali festival Ptičjega petja.

Otvoritve festivala, ta se je pričel z obročkanjem ptic, se je udeležil tudi župan dr. Peter Verlič s soprogo Barbaro, sledila pa je delavnica, na kateri smo skupaj z ornitologom Gabrom Miheličem prepoznavali ptičje petje.

Ker je bil prav ta dan tudi svetovni dan čebel, Vodomčev gaj pa je dom tudi mnogih čebel, čmrljev in drugih žuželk, smo se lahko udeležili tudi delavnice Medeni dan, na kateri pa smo spoznali mnogo zanimivih skrivnosti iz sveta čebel in ostalih opraševalcev.

Jana Roštan, foto: Brane Petrovič

Oglejte si tudi