Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obisk ljubljanskega pomožnega škofa msgr. dr. ......


OBČINSKE, DOGODKI, VERSKE

| |
08.04.2015      22:30
A A

Obisk ljubljanskega pomožnega škofa msgr. dr. Franca ŠuštarjaDeli:

V sredo, 8. aprila 2015, so župan dr. Peter Verlič, njegov pooblaščenec Iztok Vrhovec in direktor občinske uprave Dušan Hočevar v občinski hiši sprejeli ljubljanskega pomožnega škofa msgr. dr. Franca Šuštarja.

 

Ob tej priložnosti so mu predstavili občinske projekte, ki so bili uspešno realizirani v zadnjih letih, pa tudi tekoče projekte, ki so še v izvajanju, in načrte za naprej.

 

Sprehodili so se vse od uvedbe linije Ljubljanskega potniškega prometa 3G, kjer si še vedno želimo v sistem Urbane vključiti tudi Slovenske železnice, kasneje smo uvedli tudi lokalne linije 71, 72, 73, 74, 75, in 76. Energetsko smo sanirali podružnično šolo v Šmarju - Sapu, osnovno šolo Louisa Adamiča na Tovarniški v Grosupljem in vrtec Kekec v Grosupljem, podružnično šolo v Šmarju – Sapu pa tudi razširili. Še nedavno smo odprli nov prizidek k Zdravstvenemu domu Grosuplje, kmalu pa si bomo ob dnevu odprtih vrat lahko ogledali tudi novo čistilno napravo v Grosupljem. Pričeli bomo z gradnjo šole na Polici, na energetsko sanacijo pa čakajo še stari del zdravstvenega doma, osnovna šola Louisa Adamiča na Adamičevi v Grosupljem in vrtec Pika v Šmarju – Sapu. Načrti ostajajo tudi za ureditev centra v Šmarju – Sapu in v Grosupljem, ob Sončnih dvorih pa bo nastal nov športni park.

 

Naj ob tem spomnimo, da je papež Frančišek msgr. dr. Franca Šuštarja imenoval za ljubljanskega pomožnega škofa 7. 2. 2015, škofovsko posvečenje pa je nato prejel 15. 3. 2015 v ljubljanski stolnici. Pred tem je bil od leta 2007 ravnatelj Bogoslovnega semenišča v Ljubljani, še pred tem dve leti stolni župnik v Ljubljani, Grosupeljčani pa se ga zagotovo spomnimo kot župnika v Grosupljem, kjer je bil dušni pastir osem let, od leta 1997 do leta 2005.

 

Tekst in foto: Jana Roštan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!