Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

EFT metoda za odpravljanje strahov, jeze, ......


DOGODKI, OSTALO

| |
10.04.2013      14:45
A A

EFT metoda za odpravljanje strahov, jeze, preobčutljivosti, stresa, ……..Pika Rajnar  poučuje EFT metodo
Pika Rajnar poučuje EFT metodo
Deli:

EFT tehnika za odpravljanje čustvenih težav je vedno bolj popularna in pravijo, da tudi najbolj učinkovita.  Pika Rajnar, predavateljica  s certifikatom za poučevanje omenjene tehnike  je v torek s slikovitimi primeri  in energičnim nastopom pritegnila  v trepljanje določenih akupunkturnih točk vse  prisotne v knjižnici v Ivančni Gorici.

Vsakodnevno smo priča dogodkom, ki v nas sprožajo neprijetne občutke, zaradi katerih pogosto ne zmoremo delovati, kot bi želeli. Poznate stavek: »Ne bom se več sekiral(a)!« Lahko je reči, a kako to storiti. Kako  odpraviti strah, fobije, tremo,  jezo,  preveliko občutljivost, občutek utesnjenosti,  občutek težkega dihanja,  kako uresničiti dobre sklepe o hujšanju, o  aktivnostih, za katere vemo, da bi jih morali storiti, pa  nekako ne zmoremo……

V svetu je poznanih več metod za sproščanje človeka, za  pozitivno naravnanost prek afirmacij  in druge, a z nobeno  tehniko doslej naj ne bi dosegali tako konkretnih rezultatov kot z metodo EFT (Emotional Freedom Technique).  Postavil  jo je stanfordski diplomant  strojništva Gary Craig,  ki se je za razliko od psihologov, psihoanalitikov in filozofov zadeve lotil povsem tehnično. Ugotovil je, da čustvena vznemirjenost  povzroči  nepravilno nihanje električnega   toka v človeku.  Popravek tega pa je možen z EFT tehniko, ki združuje prvine vzhodne  medicine s prvinami zahodne psihoterapije. S tapkanjem določenih akupunkturnih točk in glasnim ponavljanjem neprijetnih spominov naj bi  vplivali neposredno na podzavestni del našega razuma.

Izvajanje EFT tehnike se začne s tapkanjem roba dlani (t.i. karate točka) in določitvijo problema, ki ga želiš odpraviti z dodajanjem trditve, da se kljub temu sprejemaš.  Nadaljuje se s tapkanjem  določenih končnih točk meridianov na glavi, telesu in rokah  ob stalnem ponavljanju trditev.  Pri nekaj preizkusih, ki smo jih obiskovalci knjižnice naredili vodeno po omenjenem postopku, smo večinsko ugotavljali, da je stanje na primer našega vdiha lažje, bolj sproščeno, bolj polno…., da je naša hrbtenica bolj gibljiva…

Tehniko naj bi izvajali dnevno, še posebej pa, ko se počutimo v stresu, jezni, slabe volje,  smo nespečni, nas mučijo strahovi…..,  skratka vedno, ko se počutimo čustveno blokirani.

Metoda EFT vsebuje štiri korake, od katerih je Pika Rainar predstavila le prva dva, medtem ko se vsi zainteresirani lahko seznanijo z vsemi  podrobnostmi  tehnike v priročniku, ki je pred kratkim izšel v slovenskem prevodu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!