Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zmaga velika kot Triglav


ŠPORT, DOGODKI

| |
07.04.2013      18:08
A A

Zmaga velika kot TriglavZmaga!!!
Zmaga!!!
Deli:

V petem kolu Lige za obstanek so Grosupeljčani premagali ekipo Hopsov (74:65) in si podaljšali upanje na obstanek med elito.

Tekma, ki je Grosupeljčani enostavno niso smeli izgubiti se je začela in končala po notah domačih košarkarjev. Domačini so tekmo začeli odločeni, da bodo pustili srce in dušo na parketu, ter z izjemno obrambo hitro pokazali gostom, da bodo morali točke iskati drugje. V šesti minuti tekme je bil rezultat 13:2 in domačini so dominirali tako v napadu kot v obrambi. Prva četrtina se je končala s prednostjo Grosupljega z 18:9.

V drugi četrtini so se po katastrofalni prvi, gostje zbrali in se počasi vrnili v igro. S hitro igro in nekaj lahkimi koši so se približali na vsega točko zaostanka, na odmor pa so vseeno s prednostjo odšli Grosupeljčani 28:25.

Začetek tretje četrtine, ki je ponavadi najslabši del igre Grosuplja so domači zopet zaigrali bolje v obrambi in izredno raznovrstno v napadu. Prednost Grosupljega se je skozi celotno četrtino gibala od 3 do 10 točk vendar vodstva nikoli niso izpustili. Tretji del tekme je zopet pripadel domačim in pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 52:47 za Grosuplje.

Prednost nekaj točk so naši fantje ohranjali tudi skozi celotno zadnjo četrtino. V37. minuti je pri +5 (60:55) pomembno trojko zadel Tratnik in do konca tekme so Grosupeljčani uspeli kontrolirati rezultat ter z dobrim izvajanjem prostih metov tekmo srečno pripeljali do konca.

Točke za Grosuplje so dosegli: Antonijević 13, Lobe 8, Jeršin 2, Trampuš 3, Fifolt 2, Zagorac 23, Tratnik 18, Miljković 1, Jerman 4.

Ključ do izredno pomembne zmage je bil v izjemni obrambi celotne domače ekipe in kontroliranih, ter načrtno izpeljanih napadih, kjer gostje tudi z menjavami vrst obrambe (cona, posamično) niso uspeli zaustaviti razigrane domačine. Pohvale torej celotni ekipi in vodstvu za pomembno zmago, vendar časa za veselje ni ,saj nas že v sredo čaka lahko bi rekli tekma sezone. V sredo v Grosuplje prihaja ekipa LTH Mercator, kjer si naši fantje poraza enostavno ne smejo privoščiti.

Predrag Milović, trener Grosupljega:
"To je bila najbolj standardna igra naše ekipe. V obrambi smo odigrali dobro, imeli sicer nekaj malih nihanj, a to se po zmagi kaj hitro pozabi. Čestitke mojim košarkarjem za požrtvovalnost in borbenost, gostujočim košarkarjem pa za športno in korektno igro. Mislim, da je naša zmaga povsem zaslužena."


Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
"Znova smo tekmo začeli izredno slabo, nato pa v nadaljevanju vse skozi neuspešno lovili gostitelje. S slabo igro v napadu smo zapravili priložnost, da bi bili z morebitno zmago že blizu našega cilja, tako pa nas v drugem delu Lige za obstanek čaka še težko delo."

Pohvala pa gre tudi tokrat domačim navijačem, ki so zopet prišli v velikem številu in s pomočjo gostujočih Hmelj Boysov pripravili enkratno košarkarsko vzdušje.

Vabljeni torej zopet vsi na naslednjo tekmo že v sredo 10. aprila ob 21h v ŠD Brinje, na tekmo sezone.

Marko Antonijević

KK Grosuplje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!