Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
sreda, 28.02.2018
-10°C | -5°C
četrtek, 01.03.2018
-11°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-10°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Vrtec

60 let grosupeljskega vrtca


OBČINSKE, VRTEC, DOGODKI, ZAVODI

| |
02.07.2013      8:11
A A

60 let grosupeljskega vrtca


IZ PRETEKLOSTI V SEDANJOST IN PRIHODNOST


Vrtec praznuje
Vrtec praznuje
Deli:

 

Prve grosupeljske otroke so starši predali v vrtčevsko varstvo pred 60 leti. Ta jubilej je današnji vrtec VVZ Kekec Grosuplje praznoval v  soboto, 22. junija 2013. Ob tej priložnosti  je prejel zlato občinsko priznanje, ravnateljica pa je o zavodu povedala:

 

Vzgojno-varstveni zavod Kekec Grosuplje je javni vzgojno-izobraževalni zavod, ki ga je ustanovila Občina Grosuplje in deluje že 60 let. Vrtec danes sodi med večje tovrstne ustanove v slovenskem prostoru. Celodnevna dejavnost za predšolske otroke poteka v devetih enotah. V 40 oddelkov I. in II. starostnega obdobja je vključenih 775 otrok. Pri opravljanju zahtevnih vsakodnevnih nalog za nemoteno delovanje vrtca skozi vse leto skrbi 125 zaposlenih, od tega 92 strokovnih delavcev. VVZ Kekec Grosuplje je v vsej svoji preteklosti sledil in še danes sledi sodobnim trendom razvoja predšolske vzgoje. S tem uresničuje svoje poslanstvo ter zagotavlja kakovostne storitve za predšolske otroke in njihove starše. Vrtec se je skupaj z občino ustanoviteljico ves čas prizadeval za dopolnjevanje prostorskih kapacitet, skrbel za urejenost stavb, igrišč in okolice objektov ter tako zagotavljal kvalitetne pogoje za bivanje otrok in zaposlenih.

 

Začetki delovanja vrtca sežejo v leto 1953, ko je Občinski ljudski odbor ustanovil Otroški vrtec Grosuplje. Deloval je v Koščakovi hiši. Kasneje se je vrtec širil tudi na področje sedanjih občin Ivančna Gorica in Videm-Dobrepolje. Z razdružitvijo občin se je reorganiziral tudi vrtec in leta 1997 začel delovati kot samostojni VVZ Kekec Grosuplje.  Poleg redne dejavnosti je vrtec uvajal tudi številne nadstandardne in obogatitvene programe, izdaja glasilo Prvi koraki, organizira otroški kulturni abonma, in sodeluje na območnih srečanjih JSKD, kjer so gledališke skupine požele kar nekaj najvišjih državnih priznanj.

 

V letu 1999 se je vrtec pridružil 25 vrtcem iz cele Slovenije, ki so poskusno uvajali  nacionalni program Kurikulum za vrtce. Isto leto se je v vrtcu začelo tudi uvajanje metodologije Korak za korakom, kot izvedbeno varianto kurikuluma. Ves ta čas se je vrtec odpiral v okolje, sodeloval z lokalno skupnostjo, drugimi zavodi, društvi, ustanovami in se vključeval v aktualno dogajanje v kraju ob raznih dogodkih in prireditvah.

 

Z današnjo vizijo: »Z znanjem, povezovanjem in medsebojnim spoštovanjem ljudi in okolja  zagotavljati varno in srečno otroštvo« sledi vrtec najnovejšim smernicam vzgoje za trajnostni razvoj. Z vključitvijo v mednarodni projekt Eko vrtec je sprejel način življenja, ki dejavno spreminjati kulturo obnašanja in ravnanja za ohranjanje narave, okolja in človeka.

 

Ob zavedanju pomena gibanja za zdravje otrok, zaposlenih in staršev vrtec skozi mednarodni projekt Fit-Slovenija skrbi in promovira gibanje v zanimivih in privlačnih oblikah.

 

Ob zavedanju, da so dobri odnosi temelj uspešnega dela, zavod že več let razvija področje »klime za uspešno delo« ter organizira različna srečanja za zaposlene. Hotenje »biti učljiv« je ključnega pomena za delo z otroki, zato vrtec nenehno skrbi tudi za osebno in profesionalno rast strokovnih in ostalih delavcev, z organizacijo različnih usposabljanj ter to prenaša tudi na starše.

 

Skupna vizija, v kateri se zrcalijo osebne vizije vseh sodelujočih, se odraža v vsakodnevni praksi. Vsaka enota vrtca razvija svojo identiteto, s prepoznavnostjo pa prispeva k pestrosti, raznolikosti in povezovanju. V zadnjem času se vrtec z veliko mero občutka za soljudi vključuje v različne akcije, ki imajo dobrodelen namen.

 

VVZ Kekec Grosuplje je danes prepoznaven v širšem slovenske prostoru in izven meja, saj se je njegovo udejstvovanje v zadnjem desetletju poglobilo s predstavitvami dobrih praks na različnih strokovnih srečanjih.                                                   

 

Majda Fajdiga, ravnateljica


Fotografije posredoval: VVZ Kekec Grosuplje





0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!