Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Grosupeljčani zabeležili drugo zmago


ŠPORT, DOGODKI

| |
24.11.2013      23:54
A A

Grosupeljčani zabeležili drugo zmagoDeli:

Naši košarkarji so si po štirih zaporednih porazih priigrali izjemno pomembno zmago. Tokrat so na domačem terenu z rezultatom 69:56 premagali ekipo Elektre iz Šoštanja.

 

 Košarkarji Grosuplja so si tokrat svojo drugo zmago prigarali predvsem z odlično obrambo, ter napadalnim skokom. Že na samem začetku tekme se je videlo, da se obe ekipi zavedata, kaj prinašata današnja zmaga oz poraz.

Domači košarkaji so odlično začeli tekmo in v peti minuti vodili z 16:6. Seveda je bilo iluzorno pričakovati, da se bo tekma odločila že v prvi četrtini in tako so gostje počasi a vztrajno prihajali nazaj v tekmo in po prvi četrtini zaostajali za znosnih 6 točk (23:17).

Tudi v drugi četrtini se je igrala odlična obramba in obe moštvi sta imeli veliko problemov pri doseganju košev. Elektra je v tem delu tekme z menjavanjem obramb uspela umrtvičiti domačo ekipo, in tako na odmor odšla z zaostankom treh točk (33:30).

V tretji četrtini se je nadaljeval ogorčen boj in v ospredju sta bili še vedno obe obrambi. V tem delu igre so bili domačini vseskozi v rahli prednosti, vendar se jim nikakor ni uspelo odlepiti na večjo razliko. Tretjo četrtino so Grosupeljčani dobili z rezultatom 19:17, ter tako pred zadnjimi desetimi minutami imeli pet točk prednosti ( 52:47).

 

Tudi v zadnji četrtini so bili domačini vseskozi v prednosti in le vprašanje časa je bilo kdaj bodo tekmo prelomili v svojo korist. Celotno zadnjo četrtino se je prednost domačih gibala med 5-7 imi točkami, vendar so povsem nadzirali potek tekme. Svojo slabšo dnevno strelsko formo so izredno uspešno kompenzirali zodlično obrambo, ter napadalnim skokom, saj so jih danes Grosupeljčani zbrali kar 29. Tri minute pred koncem tekme je Antonijević zadel svojo drugo trojko in povišal prednost na enajst točk (66:55), to pa je bila tudi prednost, ki so jo domačini pametno ohranili do konca tekme in si tako priigrali zelo pomembno zmago (69:56).

 

Velja omeniti da so Grosupeljčani na tekmi zbrali neverjetnih 54 skokov ( od tega kar 25 v napadu) napram 16-im Elektre. To je bil tudi glavni vzrok za zmago naših košarkarjev. Tokrat velja omeniti domačega centra Mateja Krušiča, ki je vsekakor odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Grosuplja, saj je zbral 25 točk in neverjetnih 18 skokov.

Točke za Grosuplje so dosegli: Erčulj 2, Krubally 11, Antonijević 8, Trampuš 9, Julević 2, Krušič 25, Williams 7, Jerman 5.

 

Pohvala gre zopet tudi našim zvestim navijačem, ki so zopet pripravili pravo košarkarsko vzdušje. Naše košarkarje prihodnji teden čaka gostovanje pri Šentjurju.

 

Dejan Mihevc, trener Grosupljega:
"Čestitam fantom za zmago. Skozi celo tekmo smo se držali stvari, ki smo jih trenirali in se jih dogovorili pred tekmo. V drugem polčasu smo sicer nekoliko slabše odgovorili na menjavanje obramb Elektre, a se kasneje tudi na to prilagodili. Če ob tem kontroliraš igro v skoku tako kot danes mi, potem tudi ostale stvari v igri tečejo mnogo lažje."

Ivan Smiljanić, trener Elektre Šoštanja:
"Prvi polčas smo odigrali dokaj korektno ter se v začetek drugega polčasa podali z ugodnim rezultatom. Grosupeljčani so nas nato prekašali v skoku. Nismo se jim znali upreti pri njihovem skoku v napadu. V prelomnih trenutkih smo hitro poskušali z meti za tri točke in nasploh bili v napadu nepotrpežljivi. Slab skok in realizacija v napadu sta nas stala zmage."


Marko Antonijevič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.