Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 23°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

15. maraton treh občin


ŠPORT, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
26.05.2013      00:49
A A

15. maraton treh občinZ lanskega maratona (foto: http://www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/)
Z lanskega maratona (foto: http://www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/)
Deli:

Občina Grosuplje in Kolesarsko društvo Grosuplje organizirata 15. MARATON  TREH  OBČIN,

ki bo v nedeljo, 2. junija 2013 s startom ob 9. uri, na Kolodvorski cesti. 


Start in cilj maratona bo v središču Grosupljega na Kolodvorski cesti. Cesta bo zaprta za promet; za udeležence bo postavljen šotor, v bližini bodo zagotovljena parkirišča. Tri asfaltirane proge, enake kot v preteklih letih, bodo potekale po občinah Grosuplje, Dobrepolje in Ivančna Gorica, s startom ob 9. uri, in sicer:

92-kilometrska proga z vzponom na 600 metrov visok Korinj za dobro pripravljene rekreativce,

80-kilometrska proga po isti trasi, le brez vzpona na Korinj,

56-kilometrska proga, delno skrajšana v občini Ivančna Gorica.

MTB proga v dolžini 35 km je primerna samo za gorska kolesa. Start bo ob 9.15. uri.

Za družine, manj pripravljene kolesarje, predvsem pa tiste, ki želijo uživati v druženju in neokrnjeni naravi, bo organiziranDRUŽINSKI MARATON. Na 15 km dolgi poti bomo imeli postanek v Šmarju – Sapu, kjer si bomo ogledali prireditev »Čas za ustvarjanje«. Pot je delno makadamska (4 km). Start družinskega maratona bo ob 9.30. uri.

Za spremljevalce, ki ne bodo kolesarili, pa bo organiziran pohod na Magdalensko goro.

Otroci do 15. leta starosti se maratona lahko udeležijo le v spremstvu odrasle osebe. Maraton bo potekal v normalno odvijajočem se prometu, upoštevajoč cestno-prometne predpise, organizator pa bo poskrbel za usmerjanje na križiščih. Računamo na strpnost med udeleženci, saj organizator ne prevzema odgovornosti za škodo, ki bi jo udeleženci povzročili ali utrpeli. Za vse udeležence je obvezna uporaba zaščitne čelade.


Startnine:

• MARATON (cestni in MTB)  20 evrov; v predplačilu do 28. 5. znaša 15 evrov. Za skupine 10 ali več udeležencev in za imetnike olimpijske kartice se prizna popust 3 evre (popusti se ne seštevajo);

• DRUŽINSKI MARATON: 10 evrov za odrasle in 1 evro za otroke do 15. leta starosti.

• Prispevek za pohod: 5 evrov.

Startnino je možno plačati na startu od 7.30. ure dalje ali preko interneta: www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/maraton. Na tej internetni strani bodo sproti objavljene vse informacije v zvezi z maratonom.

Dodatne informacije pa so na voljo na tel. 031-206-745 po 16. uri.

Udeležencem s plačano startnino bodo ob progah na voljo okrepčila in potujoči servisi; ob vrnitvi kupona na cilju pa bo vsak udeleženec deležen malice, darila, medalje in žrebanja praktičnih nagrad. Posebnih priznanj bodo deležni najstarejši udeleženci in najštevilnejša skupina. Glavna nagrada je športna ura GarminForerunner 910ST z GPS.

Obeta se tudi obisk nekaterih slovenskih olimpijcev pa tudi prijetna zabava na cilju.

Vljudno vabljeni!

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!