Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ko ni česa dati v lonec


SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
20.12.2013      8:40
A A

Ko ni česa dati v lonecDeli:

Ob dejstvu, da je od vsega 2 milijona Slovencev  že lani zaprosilo vsaj enkrat za humanitarno pomoč 744.000 Slovencev (statistični podatek) in se bo ta podatek v letošnjem letu zagotovo približal milijonu ljudi,  je razlogov za rdeči alarm  in konkretno  ukrepanje  državnih  oblastnikov,  več kot preveč.  Ker danes obeležujemo svetovni dan človeške solidarnosti , ki po besedah izvršne direktorice Slovenske filantropije Tereze Novak poudarja solidarnost kot način boja proti revščini in opozarja na pomen pomoči socialno ogroženim, bi bilo prav, da se tega zavemo, predvsem pa kaj storimo vsi, tako lokalni nosilci oblasti kot tisti  ki še zmoremo povezovati začetek meseca s koncem.


Poznam družine, ki živijo v naši sredini, kjer se brezposelna oče in mati iz dneva v dan srečujeta s težavo, kako nahraniti še dvoje lačnih otrok. Poznam mamo, ki za nedeljsko kosilo iz zelenjave, ki jo naprosi okoli sorodnikov, skuha enolončnico, po kateri se ji trga srce ob gledanju še vedno lačnih otroških oči. Poznam mamo, ki je srečna za svojega sina, da je športno aktiven pri klubu, saj se vsaj po tekmah pošteno naje...... Ker smo Slovenci ponosen narod,  in do zadnjega skrivamo svojo revščino, je resnica o slovenski revščini zagotovo še veliko hujša, kot jo kaže statistika.

 

Generalna skupščina Združenih narodov je leta 2005 20. december razglasila za svetovni dan človeške solidarnosti. »K  takemu  delovanju so posebej zavezane vlade, ki so se v t.i. tisočletni deklaraciji Združenih narodov zavezale k vrednoti solidarnosti kot pomembnemu vidiku mednarodnih odnosov. .. V Sloveniji je mednarodni dan človeške solidarnosti priložnost, da razmislimo, kako bomo konkretno pomagali socialno ogroženim družinam in posameznikom, ki so žrtve ekonomske in finančne krize, "  je ob svetovnem dnevu človeške solidarnosti za STA zapisal tajnik komisije Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci Tadej Strehovec.

 

V razmerah, v kakršnih smo se znašli, je solidarnost do ljudi, ki živijo na robu preživetja, edino, kar trenutno lahko naredimo, obenem  pa  pozivamo tiste, ki odločajo o usodi naroda, da prenehajo spreminjati  slovensko delovno ljudstvo in našo deželo  v svetovne pomoči potrebno nekdanjo Abesinijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!