Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pomoč za poplavljene v Kompoljah


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
03.12.2014      15:59
A A

Pomoč za poplavljene v KompoljahDeli:

Na pobudo Območnega združenja Rdečega križa Grosuplje, ki pokriva tudi to območje, smo se predstavniki Fundacije DREVORED odpravili na ogled nekaterih prizadetih domov v Kompoljah. Domačina, prostovoljca Franci in Peter, sta pripravila seznam desetih lokacij; pri nekaterih smo z olajšanjem ugotovili, da so se ljudje dovolj dobro znašli sami, delovali preventivno in živijo v spodobnih razmerah. Nekaj primerov pa je res težkih. Recimo, primer 49-letne priseljenke,  njeno staro hišo je dobesedno zajela podivjana reka, kar lahko vidite tudi na videoposnetku. Pohištvo je uničeno, hiša popolnoma razmočena, večji del drv ob hiši je odneslo ali pa so ostala premočena in neuporabna to zimo … Trenutno spi na zasilnem ležišču na stari krušni peči. V prostoru je kaos … Električni razvlažilci bodo povzročili visoke stroške elektrike.


Starejši, bolehen par živi v majhni pritlični sobi, postelja je bila do jogijev v vodi, laminat razpada, omare prav tako … K sreči imata v sobi toplo krušno peč, ki nekako suši vso to vlago.

V naslednji hiši ima tudi starejši par z že tako skromnim življenjem in dotrajano opremo le majhno, pobožno željo po boljši omari, saj bo stara vsak čas razpadla. Če je možno, tako z nekaj predali. Potrebno bi bilo tudi zamenjati topli pod, jogije, posteljnino …

 

Da ne bi zbujali  prevelikega upanja, ljudem razložimo, da lahko obljubimo le to, da se bomo, kar se da, potrudili, da zberemo potrebno pomoč, saj smo le prostovoljci, naša uspešnost pa je odvisna od sodelovanja in donacij občanov, tako v opremi kot finančno.

 

Vse tiste, ki lahko finančno pomagate, prosimo, da denar nakažete na račun Fundacije: SI56 6000 0000 0254 017, s pripisom: za Kompolje, sklic: 00-180. Denar bomo namenili za nabavo opreme in materiala ali plačilo položnic. Finančnih sredstev upravičencem ne nakazujemo.

 

Vir (tekst in foto): http://www.drevored.si/sveze/v-kompoljah-tri-tedne-po-poplavah-se-vedno-potrebujejo-pomoc/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!