Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 10°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

25. POSVET ČLANIC GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE V ......


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
19.11.2013      17:47
A A

25. POSVET ČLANIC GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE V ZREČAH


V petek, 15. in v soboto, 16. novembra je bil v Zrečah že 25. posvet za članice Gasilske zveze Slovenije, ki smo se ga z Gasilske zveze Grosuplje udeležile tri članice – Cvetka Kadunc (PGD Zagradec pri Grosupljem), Zdenka Vidic (PGD Št. Jurij) in spodaj podpisana Majda Kastelic (PGD Polica). Vseh udeleženk z različnih koncev Slovenije pa je bilo kar okoli 170. Posvet v letošnjem letu je bil v glavnem namenjen delavnicam, v katerih smo dobile več praktičnih izkušenj z različnih področij.


Nekaj od 170 udeleženk 22. posveta gasilk v Zrečah iz regije Ljubljana II.
Nekaj od 170 udeleženk 22. posveta gasilk v Zrečah iz regije Ljubljana II.
Deli:

V petek po pozdravih smo se začele najprej seznanjati z izolirnimi dihalnimi aparati ter z antistresnimi masažami, nato z delavnico v stilu »več glav, več idej«, v katerih se je pokazalo med drugim tudi s kakšnimi problemi se v svojih sredinah ukvarjajo članice. Po kosilu sta se nam pridružila še predsednik GZS Jošt Jakša in poveljnik Franci Petek ter nas seznanila z novostmi v gasilstvu, predvsem pa sta nam dala možnost postaviti vprašanja, na katera sta odgovarjala in mislim, da smo iz tega zares veliko izvedele. Program je trajal do 22. ure, šele nato je sledil družabni večer.

 

V soboto smo se udeležile še delavnic vodenja večjih intervencij, komuniciranja z gluhonemimi in priprav pogrinjkov. Ob posvetu je izšel tudi bilten, v katerem je vrsta prispevkov - med njimi tudi prispevek o nedavni vaji članic gašenja gospodarskega poslopja v Šmarju - Sapu. Tako je dvodnevni posvet kar prehitro minil, a smo vseeno lahko naredile vsaka zase tudi primerjave, kakšno je stanje glede vključevanja članic v gasilskih sredinah v različnih območjih in na različnih ravneh. Menim, da je to delo v GZ Grosuplje dobro tudi po zaslugi dobrega sodelovanja z vodstvom zveze.

 

Majda Kastelic, vodja članic v GZ Grosuplje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!