Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Portreti Jolande Grom Ravnikar


DOGODKI, UMETNOST

| |
11.12.2014      21:04
A A

Portreti Jolande Grom RavnikarDeli:

V četrtek, 4. decembra 2014, smo v Mestni knjižnici Grosuplje odprli razstavo portretov Jolande Grom Ravnikar »Moja podoba v ogledalu«. Odprtju razstave sta prisostvovala tudi župan dr. Peter Verlič in veleposlanik Indije za Slovenijo nj. ekscelenca Sarvajit Chakravarti.

  

»Moja podoba v ogledalu se spreminja dan na dan. Vsak dan drug obraz. Enkrat prijazen, drugič zaspan, radoveden, najlepši, srečen, razigran. Uloviti sem hotela tudi tebe v ogledalu. Ti, skozi moje oči, oglje, naprej na papir in vse do srečanja danes. Skozi svinčnike oglje izraža najgloblja čustva veselja, ki mi vsak dan znova polepšajo dan. Moje oči so odprte, vidim barve, svetlobo, sence, in vse tisto nekje vmes. Ko ustvarjam, pozabim na vse, moj čas se ustavi. Iskreno petje, svinčnik, oglje in barve so bližnjica k moji sreči. Našla sem to radost in več kot ponosna in hvaležna sem, da jo lahko danes delim tudi vam,« so bile misli, ki jih je z nami uvodoma delila umetnica Jolanda Grom Ravnikar.

  

Zaupala nam je, da se je njeno življenje v zadnjih letih zelo spremenilo. Ni vedela, kako premestiti vse svoje velike ovire, ki so ji prišle v življenju nasproti. Iskala je svoj izhod, kako živeti, kako zapolniti svoje življenje, svojo praznino. Njena velika ljubezen je petje, je ena izmed Brink. V portretiranju pa je našla neverjetno pomirjenost, spokojnost, srečo, navdih. Nikoli si ni mislila, niti sanjala, da bo kdaj slikala. Kot kaže, pa bo sedaj pela in slikala.

  

Portrete je ustvarjala vse leto. Glavne portretiranke so bile njene pevske kolegice Brinke, med portretiranci pa se je znašel tudi župan dr. Peter Verlič.

  

Župan je Jolandi ob njeni prvi razstavi iskreno čestital in ji zaželel, da jo bo umetniški navdih, ki se bo prelil skozi njene roke, spremljal tudi na njeni nadaljnji umetniški poti.

  

Likovna umetnost se dostikrat neločljivo prepleta z glasbo. S svojimi pesmimi so večer obogatili Šentjurski fantje in seveda Ženska vokalna skupina Brinke.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!