Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PESTRO DOGAJANJE V PGD ZAGRADEC PRI ......


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
03.11.2013      14:39
A A

PESTRO DOGAJANJE V PGD ZAGRADEC PRI GROSUPLJEMDesetina člani A PGD Zagradec pri Grosupljem na letošnjem občinskem gasilskem tekmovanju.
Desetina člani A PGD Zagradec pri Grosupljem na letošnjem občinskem gasilskem tekmovanju.
Deli:

Tudi v zadnjih dveh mesecih, še posebej pa v mesecu požarne varnosti, so člani in članice PGD Zagradec pri Grosupljem poskrbeli za pestro dogajanje:

- 13. septembra je vodstvo prav s tem namenom sklicalo sejo upravnega in nadzornega odbora skupaj z operativo,

- 4 članice so se 14. septembra udeležile srečanja gasilk GZ Grosuplje v Lučah,

- Ekipa članov A je 21. septembra tekmovala na občinskem tekmovanju,

- Člani A so se po občinskem tekmovanju odločili, da bodo do nadaljnjega nadaljevali enkrat na teden (ob sredah) z rednimi vajami,

- 29. septembra nas je obiskala Komisija za tehniko pri GZ Grosuplje,

- 11. oktobra so 4 članice in 2 člana sodelovali na vaji članic GZ Grosuplje v Šmarju - Sapu,

- 12. in 13. oktobra so se 4 člani (1 član in 3 članice) udeležili izleta v Toskano (Firence, Pisa, Lucca) - Italija,

- 13. oktobra je domači poveljnik prek gsm-jev sprožil nenapovedano vajo gašenja travniško-gozdnega požara v Zagabrju - Zagradec, ki se jo je udeležilo 8 članov,

- 18. oktobra je na meddruštveni vaji gašenja kozolca izven vasi Gatina sodelovalo 9 članov skupaj s člani PGD Gatina, Malo Mlačevo in Veliko Mlačevo,

- 19. oktobra dopoldne je v Račni sodelovala ekipa pionirjev (3) skupaj z mentorjema na gasilskem kvizu mladine,

- 19. oktobra popoldne so se 4 člani operativne skupine udeležili prikazne vaje reševanja ob neurjih na Malem Vrhu v organizaciji poveljstva GZ Grosuplje,

- 24. oktobra je bil v sklopu nabav gasilskega orodja in opreme za leto 2013 nabavljen še elektro-agregat Honda z delavno močjo 5,5 kW,

- 26. oktobra zvečer je bil piknik za vse, ki so pomagali pri organizaciji in izvedbi prireditve tekmovanja in veselice 30. avgusta, z ogledom fotografij na velikem platnu v dvorani o prireditvi in o dejavnostih društva skozi leto 2013 - piknika se je vseh udeležilo nekaj nad 40,

- 28. oktobra pozno popoldne je pri lastniku vodnjaka 5 članov iz sanitarnih razlogov izčrpalo približno 15 m3 vode.

- 2. novembra je 9 članov sodelovalo skupaj s PGD Žalna, Luče in Velika Loka na meddruštveni vaji gašenja in reševanja (iz) stanovanjske hiše na Plešivici.

 

V DOMAČEM POŽARNEM OKOLIŠU INTERVENIRALI 9 KRAT OD LETA 2005, V SOSEDSTVU PA 17 KRAT.

Sicer je PGD Zagradec pri Grosupljem manjše gasilsko društvo I. kategorije v GZ Grosuplje, saj požarni okoliš obsega statistični območji naselij Lobček in Zagradec pri Grosupljem. Društvo pa je na primer v letih od 2005 do konca septembra 2013 po podatkih iz SPIN-a sodelovalo v 13 intervencijah in je tako med 18 PGD-ji v Gasilski zvezi Grosuplje na 8 mestu po številu intervencij. K temu še dodajmo, da je po podatkih društva zabeleženih še enkrat toliko intervencij, saj ob raznih pozivih po odstranjevanju podrtih dreves, dimniških in podobnih začetnih požarov niso oddajali uradnih poročil. Od tega je bilo v »domačem požarnem okolišu« 9 intervencij, 17 pa v okolici po občini Grosuplje. Še posebej pa niso navedli več intervencij ob poplavi leta 2010, ko je bila večina usposobljenih članov izmenjaje kar 3 dni od sobote popoldne do ponedeljka pozno popoldne v intervencijah na različnih krajih občine in so na koncu vse skupaj zabeležili le v enem poročilu.

Konkretno pa je društvo v tem času dejavno sodelovalo v intervencijah pri dveh večjih požarih (Omaplast in gospodarsko poslopje Boštanj), pri dveh večjih neurjih (Grosuplje), enem večjem travniškem požaru (Radensko polje) in kar sedemkrat pri poplavah (3 krat v Zagradcu, 3 krat v Grosupljem in 1 krat na Velikem Mlačevem).

Kot zanimivost dodajmo še, da so v letošnjem letu do zdaj iz javnih sredstev prejeli samo dotacijo GZ Grosuplje za redno dejavnost v višini 600 €, za vse nabave in vzdrževanje opreme in gasilskega doma pa so poskrbeli iz lastnih virov, od nekaj donatorjev in od prireditve.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!