Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 9h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Grosuplje partnerica projekta RECOV


OBČINSKE

| |
04.01.2018      11:33
A A

Občina Grosuplje partnerica projekta RECOVDeli:

Občina Grosuplje je skupaj z devetimi evropskimi občinami, med katerimi je vodilni partner Municipality of Centar Skopje (Makedonija), uspela pridobiti nepovratna evropska sredstva na razpisu programa Evropa za državljane (Mreža mest) za projekt RECOV (REthinking COllaborative Values for public services). Za uspeh občine je zaslužno tudi članstvo v Evropskem združenju za lokalno demokracijo ALDA, ki je vodilna organizacija pri pridobivanju sredstev iz tega programa in je tudi partner v projektu RECOV.

Projekt je dvoletni in bo potekal od marca 2018 do marca 2020, vrednost projekta pa je 150.000 evrov. V sklopu projekta so predvideni štirje projektni sestanki, in sicer v Makedoniji, Italiji, na Portugalskem in v Belgiji. Njegov namen pa je okrepitev evropskega državljanstva ter zavedanja ciljev Evropske unije, pri čemer bo poudarek na vključenosti v javne storitve ter finančnih mehanizmih Evropske unije, ki so namenjeni lokalnim skupnostim. 

Projekt  je tako namenjen vsem občanom, starostnim skupinam vseh generacij, vsem, ki jih omenjeno zanima, in ki si želijo spoznati, kako se posameznih družbenih vprašanj lotevajo v drugih lokalnih okoljih po Evropi. Hkrati je projekt tudi idealna priložnost za promocijo društev, turizma, povezovanje in izmenjavo dobrih praks tudi na drugih področjih.

Grosuplje se je s tem projektom postavilo na zemljevid evropskih občin in organizacij, ki aktivno prispevajo k prihodnosti Evropske unije. Vzpostavila se bo mreža mest, ki bo v nadaljnjih letih produktivna platforma za mednarodno sodelovanje tudi na projektih ostalih sektorjev, ki jih pokriva običajno delovanje občin. Občina Grosuplje je obenem tudi dokazala, da spodbuja državljansko participacijo na lokalnem nivoju in krepi sodelovanje med nevladnimi organizacijami in lokalno oblastjo.

Sicer pa lahko tovrstni projekti s povezovanjem in primeri dobrih praks iz drugih okolij, mest in držav v naše prinesejo tudi nova dognanja, vedenja in izkušnje, ki pripomorejo hitreje in učinkoviteje rešiti marsikatero težavo ali odpreti nov pogled na različna vprašanja, ki se pojavljajo v družbi.

Naj povemo še, kaj pravzaprav je program Evropa za državljane.

Evropa za državljane je program Evropske unije, katerega ključni cilj je prispevati k intenzivnejšemu razumevanju Evropske unije, njene zgodovine in raznolikosti, hkrati pa želi program doprinesti tudi k približanju evropskega državljanstva vsem Evropejcem ter izboljšanju pogojev za državljansko udejstvovanje na nivoju Evropske unije. Spodbuditi torej želi zavedanje o skupnih vrednotah, ki povezujejo Evropsko unijo, istočasno pa želi državljane Evrope podrobneje seznaniti z javnimi politikami Evropske unije ter jih spodbuditi k aktivnejšemu sodelovanju pri njihovem oblikovanju.

Program je namenjen izvajanju aktivnosti v dveh sklopih, in sicer: Sklop 1: Evropski spomin – EU kot projekt miru in Sklop 2: Demokratično delovanje in državljanska udeležba, ki ga sestavlja več ukrepov: pobratenje mest, mreže mest in projekti civilne družbe. Mednarodni projekt RECOV spada v Sklop 2.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!