Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
3°C
JUTRI
16°C
2°C
Oceni objavo

Pričela se je akcija prenašanja dvoživk čez cesto

Že 17. leto zapored, na cesti, ki poteka tik ob Radenskem polju in povezuje Veliko Mlačevo in Veliko Račno, organiziramo akcijo prenašanja dvoživk. Leta 2021 smo koordinacijo prevzeli v Krajinskem parku Radensko polje v sklopu projekta LIFE AMPHICON. Letošnja pomlad nas je presenetila in smo že 7. februarja za pomoč pri postavitvi ograje prosili gasilce iz Prostovoljnih gasilskih društev Račna in Čušperk. V petek, 9. februarja, pa smo s pomočjo Javnega komunalnega podjetja Grosuplje varovalno ograjo dokončno uredili - vkopali spodnji rob ograje in označili odseke. Vsak večer ob pomoči številnih prostovoljcev, opremljenih z lučmi, odsevniki, vedri ter popisnimi list, pregledujemo ograjo in najdene dvoživke prenesemo čez cesto.
 
Vabimo vse zainteresirane prostovoljce, da se nam pridružite na akciji. Prijavite se lahko na info@radenskopolje.si, kjer boste dobili dodatne informacije o prenosih.
 
Pia Golob,
Krajinski park Radensko polje

Oglejte si tudi