Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Miklavžev dan z Biserom


KULTURA, DRUŠTVA

| |
04.12.2014      8:29
A A

Miklavžev dan z BiseromDeli:

Ženski pevski zbor Biser vabi na svoj letni koncert, ki se bo odvijal v soboto, 6. decembra ob 18. uri v Družbenem domu Grosuplje. Obeta se vam večer doživete vokalne glasbe z najrazličnejših koncev Slovenije in zamejstva.

 

Dekleta in žene pevskega zbora Biser so zagotovo del glasbe v svetu, saj so v preteklih dveh letih koncertirale v Vatikanu, Rimu, Splitu, Trogirju, Korčuli in Hvaru ter po različnih krajih Slovenije. 

 

Biser je nastal  leta 2002 in se dela lotil z zanosom, kakršnega lahko vzbudi le glasba. Sodeloval je z večjim številom moških in ženskih vokalnih skupin. Če se biseri ponašajo z raznolikostjo barv, oblik in izvora, lahko to tako v dobesednem kot prenesenem pomenu velja tudi za 16 članic zasedbe, ki prihajajo iz Grosuplja in okolice ter vsaka na svoj način bogatijo izročilo zbora, ki se je v letos močno pomladil. Njihova umetniška vodja zbora je Ana Erčulj, diplomantka muzikologije in sociologije kulture, ki se redno izpopolnjuje na različnih zborovodskih in dirigentskih seminarjih, članice pevskega zbora Biser pa le na pol v šali dodajajo, da ji na vajah z največjim veseljem pomagajo izpopolnjevati najmanj 16 različnih pristopov približevanja glasbene izraznosti svoji zvesti zasedbi.

- http://www.drevored.si/-
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!