Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
15°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 29°C
ponedeljek, 28.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LITERARNA NATEČAJA ZA LITERATE IN PESNIKE


KULTURA, OBVESTILA

| |
07.04.2014      9:12
A A

LITERARNA NATEČAJA ZA LITERATE IN PESNIKEBarbara Rigler, Odgovorna urednica revije Mentor (foto: m.delo.si)
Barbara Rigler, Odgovorna urednica revije Mentor (foto: m.delo.si)
Deli:

Literarni natečaj  V PRISTANIŠČU BESED  je namenjen avtorjem, ki – ne glede na državljanstvo – stalno ali začasno bivajo v Sloveniji, pišejo pa  predvsem v svojem maternem jeziku (ne v slovenščini). Proza in dramski teksti – do 10 strani (lahko tudi odlomki daljših tekstov), poezija – do 10 pesmi.  Priloženi prevodi v slovenščino so zaželeni, niso pa nujni. Pričakujemo besedila, ki še niso bila objavljena v knjižni obliki.

 

Vsak prispevek mora biti označen s šifro, v drugi e-priponki pa naj bodo naslednji podatki v prijavnici: ime in priimek avtorja, domači naslov, letnica rojstva, izobrazba oziroma poklic, telefonska številka, naslov e-pošte, jezik besedila (v priloženi prijavnici). Vsi navedeni podatki bodo uporabljeni samo za namene, ki jih obsega ta razpis.

 

Avtorji naj svoja dela pošljejo do petka, 18. aprila 2014, v izvirniku (torej ne v slovenščini) po

elektronski pošti na e-naslov: mentor@jskd.si, z zadevo: Sosed tvojega brega 2014.

Državno srečanje Sosed tvojega brega 2014 bomo pripravili skupaj z izpostavo JSKD v Kopru v  

soboto, 31. maja 2014. Na programu bo predstavitev vseh prijavljenih avtorjev (jutranja branja  

po točkah koprskega mestnega jedra), literarna delavnica, literarno-glasbeni recital izbranih

avtorjev, predstavitev novih knjig sodelujočih avtorjev in gostov. O izboru in povabilu na srečanje  

vas bomo še obvestili.

 

LITERARNI NATEČAJ ZA SREČANJE SENIORSKIH PISCEV 2014

Razpis je namenjen starejšim avtorjem (leta niso »predpisana«), ki pišejo v slovenskem jeziku.  

Avtorji lahko sodelujejo s svojimi še neobjavljenimi pesniškimi, proznimi in dramskimi besedili.  Obseg poslanih prispevkov naj ne presega: 10 pesmi, 10 strani proze ali drame.  Vsak prispevek naj bo označen s šifro, v posebni priponki (prijavnici) dodajte podatke - avtorjevo  ime, priložiti pa je treba še kratko biografijo (ta naj se nanaša predvsem na ukvarjanje s pisanjem  ter z dosedanjimi objavami), letnico rojstva, točen domači naslov, e-naslov ter telefonsko številko. Prispela besedila bodo prebrali strokovni spremljevalci, ki bodo na regijskih srečanjih vodili pogovor o poslanih besedilih in literarnem ustvarjanju nasploh.

 

Finalisti, po izboru državnega selektorja Davida Bedrača (izbor izmed vseh nominiranih avtorjev),

bodo povabljeni na državno srečanje starejših literatov, ki ga bo JSKD pripravil skupaj s svojo  

izpostavo v Ljubljani, in sicer: v sredo, 19. novembra 2014, v Ljubljani (v Cankarjevem domu v  

okviru Slovenskega knjižnega sejma, v KULTU3000 in v Trubarjevi hiši). Besedila izbranih avtorjev bomo objavili v zborniku V zavetju besede, osem finalistov pa povabili na državno srečanje v Ljubljano. Objav v zborniku ne bomo honorirali. Organizatorji krijejo stroške  strokovnega dela srečanja in prehrane.

 

Prispevke zbiramo do ponedeljka, 5. maja 2014, na e-naslovu: mentor@jskd.si, z zadevo:  V zavetju

besede 2014. V primeru, da nimate možnosti pošiljanja po elektronski pošti, vas prosimo, da se

obrnete na območne izpostave JSKD, knjižnice ...

 

Barbara Rigler

Ogovorna urednica revije Mentor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2018
Danes ni dogodkov.
26.05.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - začetno učenje in vadba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.