Logo MojaObčina.si

Grosuplje

JUTRI
20°C
1°C
ČE.
23°C
2°C
Deli

Risanka, ki nam na igriv način prikaže čiščenje odpadnih voda

Javno komunalno podjetje Grosuplje je v sodelovanju s partnerjema podjetjem Avtotransporti Kastelec in Vzgojnovarstvenim zavodom Kekec Grosuplje v okviru projekta »Raziskujem, se učim, zato da lahko zdravo živim« za naše najmlajše izdelalo risanko, ki na igriv način prikaže, kako poteka čiščenje odpadnih voda v naši čistilni napravi, v naši občini, ob tem pa nas seveda tudi poduči, kako pomembno je pravilno ravnanje z odpadki.

Naši najmlajši so ob gledanju risanke deležni tudi 5 nasvetov, kako lahko pomagajo ohranjati čisto vodo:

  • Vodo zapiraj tudi med umivanjem zob;
  • V školjko le lulaj in kakaj;
  • Uporabi le kapljico mila, ko umivaš roke;
  • Če v naravi najdeš smeti, jih pospravi;
  • Spomni prijatelja, naj ravna enako.

»Čista voda je zaklad, vsak od nas ima zelo jo rad. Vsak dan skupaj poskrbimo, da tudi jutri jo dobimo

Lepo povabljeni, da si risanko ogledate in jo seveda delite z našimi najmlajšimi. Verjamemo, da jim bo všeč.

 

Gre za projekt, ki ga je Javno komunalno podjetje Grosuplje v sodelovanju s partnerjema podjetjem Avtotransporti Kastelec in Vzgojnovarstvenim zavodom Kekec Grosuplje uspešno prijavilo na Javni poziv LAS Sožitje med mestom in podeželjem ter tako zanj pridobilo tudi sredstva iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. V prvi vrsti je namenjen otrokom v predšolski vzgoji, da bodo že v svojih najzgodnejših letih seznanjeni, da moramo z našim planetom lepo ravnati, zanj skrbeti.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi