Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Na zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. Sprva bo v južni Sloveniji še pihal jugozahodni veter, popoldne v večjem delu države severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 11 °C.
3°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Čistilna akcija 2013


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.04.2013      21:14
A A

Čistilna akcija 2013V čistilni akciji so sodelovali tudi zagraški gasilci
V čistilni akciji so sodelovali tudi zagraški gasilci
Deli:

Po letošnji dokaj dolgi zimi smo se zagraški gasilci skupaj z vodstvom KS Mlačevo dogovorili, da čistilno akcijo izvedemo v soboto 13. 4. od 8.30 dalje.


Vremenska napoved je bila sicer še en dan prej boljša kot je bilo vreme te sobote dopoldne, saj je kar nekajkrat vmes začelo deževati. Zato je bila udeležba nekoliko manjša, a smo najbolj zagnani vseeno pospravili kar precej površin po vasi in njeni okolici.


Začeli smo okoli gasilskega doma, nadaljevali po poteh in ob poteh po vasi do Grahovca in nato so Boris, Grega in Nejc odšli skupaj z Milanom (ki je za osebni avto pripel prikolico) še od gostilne Lunca prek Lobčka do šole v Žalni, potem pa po drugi plešivski poti nazaj do glavne ceste, Lobčka in celo čez gozd mimo hiš in vikendov v zaselku Tevčnik.

Akcije so se poleg malomlačevskih in velikomlačevskih gasilcev, ki so čistili vsak po svojih vaseh in njihovih okolicah, letos udeležile tudi pevke zbora Lastovke, ki so čistile okolico gradu Boštanj.

Pohvala velja vsem, ki so se akcije udeležili, pevke pa naj bodo tudi zgled drugim, saj še vedno trdimo, da precej (predvsem plastičnih) naplavin na naš konec, še posebej pa na zgorni del Radenskega polja, "priplava" iz severnega in zahodnega konca naše komune.

Po akciji je KS Mlačevo poskrbela za okusen golaž in "nekaj mokrote", pevke pa so na koncu celo ubrano zapele.


O drugih društvih v naši skupnosti NIMAMO PODATKOV, da so se vključila v čistilno akcijo.Lahko pa zapišemo tudi, da je bilo smeti nekoliko manj. Verjetno je temu vzrok vendarle nekoliko boljša ekološka osveščenost, ki pa še vedno ni taka, kot bi morala biti - in to velja predvsem za tiste, ki se zdaj že tradicionalno takih in podobnih javnih akcij ne udeležujejo!


Čiščenje na samem Radenskem polju letos  zaradi visokih voda, ki so segale čez vse dostopne poti, ni bilo možno. Ker bo vegetacija po predvidevanjih zelo hitro napredovala, takih akcij zaradi škodljive hoje in vožnje po vegetaciji, ni več primerno organizirati. Menimo pa, da bi jo bilo možno organizirati na tem območju v okviru Občine Grosuplje (ali katerega od ekološko "zagnanih" društev ali posameznikov, ki na primer dobijo več denarja iz proračuna kot na primer vsi gasilci v KS Mlačevo vred) akcijo v suhem vremenu septembra ali v začetku oktobra. Tako bi nedvomno PREŠLI OD BESED K DEJANJEM, zagraški gasilci pa vsem obljubljamo, da bomo na svoje stroške pripravili skupno zaključno malico.


Jože Miklič

Povezave:pgd-zagradec.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!