Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
2°C
JUTRI
15°C
1°C
Oceni objavo

NADOMESTNE ODLOČBE ZA DRŽAVNO ŠTIPENDIJO O NEZNIŽANI VIŠINI SO V ODPREMI

Center za socialno delo Pomurje je v začetku meseca decembra lansko leto, preko sredstev javnega obveščanja, javnost že seznanil s sprejetjem novele Zakona o štipendiranju (ZŠtip-1C). Ena izmed sprememb novele je tudi, da se državne štipendije s 01.01.2024 ne bodo znižale, ampak bodo ostale v enaki višini, kot so bile v veljavi na dan 31.12.2023. Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je pripravilo nadomestne odločbe, ki z dnem 01.01.2024 razveljavljajo odločbo v delu izreka, ki določa višino državne štipendije od 01.01.2024 dalje. V preostalem delu ostajajo predhodne odločbe nespremenjene. Na Centru za socialno delo Pomurje bo potrebno odpremiti večje število odločb. Vse upravičence do državne štipendije obveščamo, da bodo nadomestne odločbe prejeli vsi upravičenci. Odpremljati smo jih začeli v sredo, dne 21.02.2024. V primeru, da ste nadomestno odločbo za državno štipendijo že prejeli ali je še niste prejeli, je bila državna štipendija za mesec januar 2024, izplačana v skladu z novo odločbo.


Sandra Babič Direktorica CSD Pomurje

Oglejte si tudi