Logo MojaObčina.si
JUTRI
14°C
3°C
ČET.
12°C
6°C
Oceni objavo

Film - Pod krošnjami in zvezdnatim nebom

Vabimo vas k ogledu filma »Pod krošnjami in zvezdnatim nebom: biodiverziteta in ekosistemi Goričkega«ki prikazuje življenski prostor Goričkega in pomen ohranjanja biotske raznovrstnosti. Le ta je v tem delu Slovenije izjemno bogata, a zelo ranjiva, zato je pomembno, da živimo in delujemo v dobrobit in obstoj tukaj živečih in rastečih, živalskih ter rastlinskih vrst. Kot v filmu pravi Matjaž Jež "Ohranjajmo naravo in ohranjajmo pogoje za svoje preživetje".

"Skozi objektiv kamere lahko spremljamo harmonično dinamiko med dnevom in nočjo ter spoznavamo simbiotske odnose, ki vzdržujejo živež in biotsko pestrost tega območja. Med raziskovanjem občutljivega ravnovesja ekosistemov Goričkega film osvetljuje tudi vpliv človekove dejavnosti na to pokrajino, poudarjajoč potrebo po sožitju in ohranjanju vrst ter habitatov. Vizualni vtisi, strnjeni v tem kratkem dokumentarnem filmu, poudarjajo pomen varovanja narave in nas opominjajo na ključno vlogo, ki jo imamo mi pri ohranjanju dediščine." M. Podletnik, A. Skalic in T. Pirc

Vabljeni k ogledu in ohranjanju Goričke narave.

Vabljeni k ogledu! 

Oglejte si tudi