Logo MojaObčina.si
JUTRI
13°C
2°C
TOR.
11°C
-4°C
2911

Podaljšani možnost uporabe pretečenih osebnih izkaznic Republike Slovenije

Državni zbor Republike Slovenije je dne 9. 12. 2021 sprejel Zakon o spremembi in dopolnitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osebni izkaznici (ki bo začel veljati 1. 1. 2022), s katerim se rok pričetka izdaje novih, biometričnih osebnih izkaznic in osebnih izkaznic z elektronsko identiteto posameznika, iz 3. 1. 2022 zamika na 28. 3. 2022.
Hkrati zakon na podoben način, kot je bilo to določeno že z Zakonom o interventnih ukrepih za pomoč gospodarstvu in turizmu pri omilitvi posledic epidemije COVID-19 v juliju 2021, podaljšuje uporabo osebnih izkaznic, ki jim je oziroma jim bo pretekla veljavnost od 29. 3. 2020, do 27. 3. 2022, kot javnih listin za izkazovanje istovetnosti in državljanstva. 
Uporaba osebnih izkaznice v navedene namene je mogoča zgolj na območju Republike Slovenije, ni pa mogoča, če je njen imetnik v tem času spremenil na osebni izkaznici vpisano osebno ime, prebivališče, datuma rojstva, spol ali EMŠO, ali če mu je prenehalo državljanstvo Republike Slovenije oziroma če fotografija na osebni izkaznici ne izkazuje več njegove prave podobe.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi