Logo MojaObčina.si

Gorje

JUTRI
24°C
10°C
TOR.
22°C
13°C

Ureditev infrastrukture v naselju Poljšica - 1 faza

V naselju Poljšica pri Gorjah poteka obnova cest LC 012061 Rečica – Poljšica – Zg. Gorje in JP 512952 Zg. Gorje I v skupni dolžini cca. 450 m. Sočasno z obnovo cest se izvaja tudi obnova in dograditev ostale komunalne infrastrukture – meteorne kanalizacije, vodovoda in cestne razsvetljave. Skladno z dogovori z Elektro Gorenjska d.d. in Telekomom Slovenije d.d. se izvaja tudi polaganje nove kabelske kanalizacije za potrebe elektroenergetskega omrežja oziroma izgradnja kabelske kanalizacije za potrebe optičnega omrežja. Pogodba z izvajalcem Gorenjsko gradbeno družbo d.d. je bila podpisana konec avgusta 2019, v pogodbi pa je bil zaradi sofinanciranja projekta po 23. členu Zakona o financiranju občin določen, glede na obseg investicije in zahtevnost terena, razmeroma kratek rok izvedbe do konca oktobra 2019. Izvajalcu je uspelo do konca oktobra izvesti dela v takšnem obsegu, da bodo pokoriščena vsa sofinancerska sredstva. Zaradi nepredvidenih del pri odkrivanju in sanaciji meteornih priključkov ter prevezavi le-teh na novozgrajeno meteorno kanalizacijo, otežene izvedbe zaradi neevidentiranih komunalnih vodov, dodatnih del zaradi dodatno naročene gradnje kabelske kanalizacije s strani Elektro Gorenjska d.d. in Telekoma Slovenije d.d. ter tudi zaradi neugodnih vremenskih razmer v mesecu novembru se rok za izvedbo podaljšuje do konca aprila 2020. Trenutno je zaključena izgradnja meteorne kanalizacije in obnova vodovoda, izvajajo se dela na ustroju ceste skupaj s polaganjem javne razsvetljave in kabelske kanalizacije za Elektro Gorenjska d.d. in Telekom Slovenije d.d. Do konca leta je predvidena izvedba grobega asfalta ter v marcu 2020, po odprtju asfaltnih baz, izvedba tlakovanja in polaganje finega asfalta.

 

Občinska uprava

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi