Logo MojaObčina.si

Gorišnica

JUTRI
30°C
19°C
SRE.
32°C
18°C

Šolarji OŠ Gorišnica obiskali grad Muretinci

V torek, 1. oktobra 2019, smo četrti in peti razredi obiskali grad v Muretincih. Tam so za nas pripravili srednjeveške delavnice.
Ko smo prispeli, nas je pred vrati čakala straža, zadaj pa je bil grajski gospod. Vstopili smo na dvorišče ter odšli v šotor, kjer smo si ogledali kratek uvodni film. Že so se začele delavnice. Razdelili smo se v skupine. Odšli smo v prve delavnice. Naša skupina je najprej pisala posebne črke, za katere sem slišala, da se imenujejo gotica. Bilo je zanimivo.
Premaknili smo se v drugo delavnico, kjer smo si natisnili nekakšne znakce, na njih je bil Primož Trubar.
V tretji delavnici smo izdelovali papir za pisanje in tiskanje. Bilo je lepo.
Čakala nas je že naslednja delavnica: obiskali smo kovača. Vsak je lahko s kladivom malce tolkel po nakovalu, na katerem je kovač držal krajšo železno paličico.
Odhiteli smo še na lokostrelstvo. Žal mi ni uspelo zadeti cilja….
Čakala nas je delavnica s perico in tudi tam smo lahko poskusili opravljati srednjeveška opravila.
Zadnja delavnica je bila res po mojem okusu. Šli smo do lončarja. Pokazal nam je, kako izdeluje posodo in vsi smo želeli nekaj narediti. Nekaj malega sem si tudi kupila za spomin, čeprav tudi brez spominčka teh delavnic ne bom kar tako pozabila.
Preživela sem lep dan.


Vita Trofenik, 4. b

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi