Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le v severovzhodni Sloveniji bo sprva še pretežno oblačno. Dopoldne bo po nekaterih nižinah še megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 19°C
sobota, 18.10.2018
12°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 18°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 14°C
torek, 22.10.2018
4°C | 14°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

V Soteski so na ogled stara vozila


KULTURA, TURIZEM

| |
14.06.2017      10:09
A A

V Soteski so na ogled stara vozilaDeli:
Potrebujete namig za nedeljski izlet, ki bo zanimiv za vso družino? V Soteski je v okviru Tehniškega muzeja Slovenije deponirana velika količina starih vozil, ki si jih lahko ogledate vsako nedeljo in praznik med 13. in 18. uro. Vozila so del zbirke Tehniškega muzeja, vendar svojega mesta še niso našla v stalnih zbirkah. Vprežna vozila, ki so deponiranja v Soteski in se jih tam nabira vedno več, predstavljajo jedro bodoče zbirke o cestnem prometu v Sloveniji, med drugimi pa boste v Soteski našli tudi lojtrni voz, odprto kočijo, koleslje, zapravljivčke, sani, gasilske črpalke, pa tudi Zastavo 750 in 850, Citroen GS ter Mercedes 320. Zbirka se ves čas spreminja in dopolnjuje, zato boste ob vsakem obisku opazili kaj novega.
Izlet lahko nadaljujete do razvalin starega dvorca Soteska, ki ležijo na desnem bregu Krke, in do župnijske cerkve sv. Erazma nad njimi. Malo stran pa stoji tudi Hudičev turn, ki skriva srhljivo srednjeveško zgodbo, o kateri se lahko poučite na poti.
Čudoviti gozdovi, poučno popotovanje po zgodovini gradu in slovenskega prometa, pa tudi prijetno rekreativen sprehod so nedvomno prava odločitev za nedeljsko popoldne. Več o Muzeju starih avtomobilov izveste tukaj, nekaj informacij o gradu in Hudičevem turnu pa na spletni strani Občine Dolenjske Toplice.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!