Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
15°C | 20°C
torek, 25.09.2018
6°C | 14°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 16h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Turnir trojk z dobrodelno noto


ŠPORT

| |
20.06.2016      20:00
A A

Turnir trojk z dobrodelno noto


Košarkarski praznik v Dolenjskih Toplicah že 22. leto zapored z ambasadorjem turnirja trojk Matjažem Smodišem in geslom #Z ŽOGO V ROKI PROTI DROGI#. Organizatorji so še posebej veseli močne konkurence med otroškimi ekipami, zadovoljni so tudi z uspelo vzporedno dobrodelno akcijo.


Vsi zmagovalci 22. turnirja trojk v DT. (Foto: KK Dolenjske Toplice)
Vsi zmagovalci 22. turnirja trojk v DT. (Foto: KK Dolenjske Toplice)
Deli:

Tradicionalni turnir trojk na igrišču pri šoli so odprli najmlajši, razdeljeni v šest kategorij. Sledili so boji veteranov, kjer so premoč pokazali košarkarji Mizarstva Luzar, pri superveteranih je šel naslov Legendam z Mirne, pri članih pa ekipi 3X3 Piran, ki je ena najboljših ekip v Evropi. Gašper Ovnik je bil izbran za najboljšega igralca turnirja, Simon Finžgar je bil najboljši strelec, v metanju trojk se je zmage veselil mladi Luka Anzulović in prejel podpisan dres Gorana Dragiča. "Dosegli smo svoj namen. V prvi vrsti smo veseli, ker so se tekmovanja udeležili otroci. Zadovoljni smo, ker je bilo kar nekaj ženskih ekip, za nameček pa smo spremljali močan turnir v članski konkurenci, pa tudi kar nekaj veteranov se je zbralo, ki še vedno igrajo na zglednem nivoju. K sreči se nas je usmililo tudi vreme, ena ploha nas ni pregnala,“ je bil po koncu turnirja zadovoljen predsednik KK Dolenjske Toplice Igor Erjavec. 
Organizatorji so za najboljše pripravili bogate nagrade; prvaki med člani so domov odnesli 800 evrov in slavnostno večerjo na Ljubljanskem gradu, vsi udeleženci so dobili tudi lične majice, ki so postale zaščitni znak turnirja, najboljši v vseh kategorijah pa seveda še medalje, pokale in praktične nagrade.

Več kot 1000 evrov

Kot je to že v navadi, so v Toplicah tekmovanju dodali še dobrodelni pečat. S pomočjo prostovoljnih prispevkov ter deleža od prijavnine na turnir in tekmovanje trojk so zbrali dobrega tisočaka za Jožeta Pirha, za nameček sta mu finančno pomoč obljubila tudi župana Dolenjskih Toplic Jože Muhič in Straže Dušan Krštinc. Držali ju bodo za besedo, pravijo košarkarji. 30-letni Novomeščan želi v prihodnjih mesecih zbrati dovolj denarja, da bi odkupil stanovanje in poplačal dolgove, ki so se mu nabrali v zadnjih letih. Ker se nihče ni prijavil za tekmovanje v zabijanju, sta ga ekipi finalistov članskega turnirja dvignili pod obroč, da je dosegel koš in tako dobil še vikend paket za dve osebi v Hotelu Žusterna. Za nameček je dobil še hladilnik, namenjen enemu od tistih, ki so prispevali dobrodelne prispevke. Večina se je odločila, da namesto svojega imena za žrebanje napiše Jožetovega. „Redko ostanem brez besed, zdaj sem. Ne le da ste dobri košarkarji in organizatorji, imate tudi veliko srce. Hvala vam za vso pomoč!“ je bil vidno ganjen Jože Pirh, Igor Erjavec pa mu je v imenu vseh podelil še poseben pokal, ki mu naj bo v vzpodbudo na poti v samostojnost ter se vsem, ki so prispevali, zahvalil še v imenu košarkarskega kluba. Bogat spremljevalni program so popestrile novomeške mažoretke, Krkice in aerobična skupina Numarea. Nasvidenje čez slabo leto dni! 23. turnir bo na sporedu v soboto, 17. junija, 2017!

Pripravili: Drago Perko in KK Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!