20°C
NED.
25°C

TOPLIŠKI LOKOSTRELCI PRISTRELJALI 6 MEDALJ

V soboto 20. februarja so se v Ljubljani v vojašnici Edvarda Peperka na državnem prvenstvu pomerili najboljši lokostrelci v državi, v nedeljo 21. februarja pa je potekalo še tekmovanje za nazive absolutnih državnih prvakov individualno in ekipno. Organizacijo državnega dvoranskega prvenstva je tokrat prevzela Lokostrelska zveza Slovenije, katerega so izpeljali člani organov in komisij, ki so svojo nalogo po odzivih udeležencev opravili dobro. Dvodnevnega tekmovanja se je udeležilo 251 lokostrelk in lokostrelcev iz 26 slovenskih društev/klubov. Člani Lokostrelskega kluba Dolenjske Toplice so z odliko odstrelili dvodnevno tekmovanje. Osvojili so 6 medalj. Z zlatom se je okitil Tadej Murn v kategoriji mlajši dečki goli lok, za njim se je uvrstil Luka Klemenčič, med mlajšimi deklicami je bila Aida Šaver četrta. Od ostalih naših so vidnejše rezultate osvojili člani Barbra Pia Križe (4.mesto), Iztok Fink je bil v hudi konkurenci sedmi med člani. Med kadeti je Žan Lukšič z olimpijskim lokom osvojil 3.mesto, Jure Štangelj 13., Matej Šenica pa 16.mesto, Manca Kumelj je bila peta, Blanka Gorše pa 11. Pri dečkih sta se zelo dobro odrezala Gašper Pršina (3.mesto) in Erik Bele (5.mesto), osmi je bil Nejc Hönigman. Pri kadetskih ekipah je imel klub prijavljeni dve ekipi, ekipa ena v sestavi: Žan Lukšič, Nejc Hönigman in Erik Bele je osvojila drugo mesto, ekipa dve v sestavi: Gašper Pršina, Jure Štangelj in Matej Šenica so osvojili tretje mesto. Čestitke vse tekmovalcem za največji dosežek kluba, s poudarkom, da je to edini lokostrelski klub v regiji. Vsi so vrhunsko opravili s tekmovanjem in zelo smo ponosni na njih.

Nove člane vpisujemo skozi vse leto, kontakt 040 292 601 (B.Brulc).

Za konec še lokostrelski pozdrav: VSE V ZLATO!