S 1. septembrom sta šola in vrtec na široka odprla svoja vrata. V prvi razred je zakorakalo 39 prvošolcev, ki so jih prvi dan na to pot pospremili starši. V šoli so jih pričakale učiteljice in vzgojiteljice, učenci 9. razredov pa so jih pospremili v razred. Nekaj napotkov sta jim dala tudi župan Jože Muhič ter policist Jan Zavodnik, ki je še posebej izpostavil prometno varnost.
Ostali učenci šole in strokovni delavci pa so se najprej zbrali v telovadnici, kjer sem jim predstavila novosti v tem šolskem letu:
- predure so vsak dan v tednu od 7.30 do 8.15,
- prva ura se začne ob 8.20,
- še vedno bomo izvajali Bodi fit odmor,
- zjutraj sta dva dovoza avtobusov iz obeh smeri ter tudi dva razvoza ob 13.30 ter 14.50,
- v Soteski, Podhosti, na Dolenjih Sušicah, v Kočevskih Poljanah, Podturnu so dodatna postajališča,
- šolski kombi vozi otroke iz Občic ob 7.50 ter ob 14.20.
Po 10. uri pa so si učenci od 2. do 9. razreda po razredih ogledali Topličkovo učno pot, ki smo jo postavili ob koncu šolskega leta.
V vrtcu imamo kar nekaj otrok, ki so prvič zakorakali vanj in ob tem zelo pogrešali starše. V septembru so se navajali na prostore vrtca, nove obraze in že sedaj je solzic na njihovih obrazih manj kot prvi teden.
V Topliški vasi, v apartmajskem naselju Hrast, smo 15. septembra uradno odprli dislocirano enoto vrtca Gumbek. Odprtja so se udeležili župan, otroci in strokovne delavke vrtca ter naključni obiskovalci. Kulturni program sta pripravili starejši skupini vrtca. Po zapeti himni vrtca sva skupaj z županom prerezala trak in opravila uradno otvoritev. V prostorih bo prostora za 11 otrok, trenutno pa jih je v njem 5. Poleg se nahaja tudi ograjeno otroško igrišče. Skupaj z občino smo poskrbeli, da se je izgradnja zaključila pravočasno in da smo lahko 1. septembra že sprejeli prve otroke. Finančna sredstva za postavitev oddelka je zagotovila Občina Dolenjske Toplice.
In kaj se je že vse zgodilo v šoli:
- Drugi teden v septembru so učenci 7. a odšli v CŠOD Breženka, kjer so preživeli čudovit naravoslovni teden.
- Izvedli smo uvodne roditeljske sestanke in starše seznanili s programom dela v letošnjem letu.
- V okviru tedna mobilnosti so učenci 4. in 5. razreda sodelovali v programu Jumicar, ki otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju, tako da so postavljeni v vlogo voznika in doživljajo dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.
- Izvedli smo že nekaj dni dejavnosti, ki smo jih načrtovali.
- Otroke vrtca in 1. triade sta obiskala bibliobus in Nodi.
MAJA BOBNAR, prof., ravnateljica



