Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo večinoma delno jasno, občasno ponekod tudi zmerno do pretežno oblačno. Zvečer se bo od zahoda pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
2°C | 10°C
nedelja, 21.01.2018
2°C | 10°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 5°C
torek, 23.01.2018
0°C | 10°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Tekmovanja v okviru 40. športnih iger ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
16.06.2015      17:04
A A

Tekmovanja v okviru 40. športnih iger upokojencevDeli:

V okviru 40. športnih iger upokojencev (ŠIU) Pokrajinske zveze društev upokojencev Dolenjske in Bele krajine je 9. junija potekalo tekmovanje v kegljanju s kroglo na vrvici, ki se je odvijalo v zame najlepšem delu Bele krajine, v Kotu pri Semiču, na železniški postaji in pri osnovni šoli v središču Semiča. Na njem je sodelovalo enajst ženskih in 12 moških ekip, kar je tekmovanje podaljšalo v pozno popoldne.

Sodelovala je tudi moška ekipa našega društva, ki pa ni bila v popolni postavi. Tekmovali so Jože Zupančič, Jože Fink, Dušan Peterlin in Darko Strajnar ter zasedli šesto mesto. Ženska ekipa v sestavi Slavi Kovač, Slavi Strajnar, Fanika Krese, Zvonka Prosen in Anica Zupančič pa ni imela usmiljenja do drugih ekip. Že drugo leto zapovrstjo je osvojila prvo mesto v regiji in se s tem uvrstila na državno prvenstvo, ki bo proti jeseni v severovzhodni Sloveniji na Dravskem polju. Obema ekipama iskrene čestitke, seveda pa tudi Slavici Kovač za prvo mesto med 55 udeleženkami tekmovanja. 

4. junija se je na Loki v Novem mestu odvilo tekmovanje v lovu rib s plovcem, na njem je sodelovala tudi naša ekipa v sestavi Ludvik Ferlič, Drago Mihalič, Cveto Zupančič in Stane Hvalec ter zasedla osmo mesto. Čestitke tudi njim.

Letošnje 40. ŠIU pa so se 13. junija  zakjučile z orientacijskim pohodom na Malem Slatniku po njihovi lepi okolici. Tudi tja se je iz našega društva odpravila po nekaj zapletih na hitro, zvečer pred tekmo, sestavljena ekipa v sestavi Zvonka Prosen, Marija Retelj, Stane Tramte, Rudi Kapš in Srečko Pugelj ter se uvrstila na 20. mesto. Tudi njim čestitke za pogum.

 

DRAGO ZUPANČIČ, DU Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!