Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 21°C
petek, 27.10.2017
8°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

20. maj - svetovni dan čebel


DRUŠTVA

| |
18.01.2016      8:17
A A

20. maj - svetovni dan čebel


Čebelarska zveza Slovenije ob podpori Republike Slovenije Organizaciji združenih narodov predlaga, da 20. maj postane svetovni dan čebel. Svoja prizadevanja so predstavili tudi v Dolenjskih Toplicah.


Govorniki na prireditvi
Govorniki na prireditvi
Deli:

Albert Einstein je  napovedal, da bo imelo človeštvo v primeru izginotja čebel s površine planeta samo še štiri leta obstoja. Čebele so daleč najmarljivejši opraševalci rastlin na Zemlji, poleg tega pa ves čas  garajo za ohranjanje biotske raznovrstnosti v naravi. Tudi zato nas lahko še kako skrbi, ker so te žuželke tako pri nas kot po svetu vse bolj ogrožene, še posebej na območjih z intenzivnim kmetijstvom. Zato se je Ministrstvo za kmetijstvo RS odločilo podpreti pobudo Čebelarske zveze Slovenije pri Organizaciji združenih narodov za razglasitev Svetovnega dneva čebel. Predlagani datum je 20. maj. Mesec visoke pomladi so naši predstavniki izbrali, ker je na severni polobli to čas najbolj intenzivnega razvoja novih čebeljih generacij. Datum 20. maj pa ni tudi naključje tudi zato, ker gre za rojstni dan Antona Janše, utemeljitelja modernega slovenskega čebelarstva. Še več, na Čebelarski zvezi pravijo, da je bil celo prvi učitelj modernega čebelarstva na svetu, saj ga je na novi čebelarski šoli na Dunaju sama Marija Terezija nastavila kot prvega učitelja modernega čebelarstva za celotno Avstrijo. Svojo večno ljubezen do svojih malih krilatih varovank je strnil z besedami, da so čebele med vsemi od Boga ustvarjenimi bitji daleč najbolj marljiva in človeku koristna, obenem pa za svoje vzdrževanje najbolj skromna in nezahtevna.

Predstavitev pomena in podpore razglasitve Svetovnega dne čebel je predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč s sodelavci 14. januarja v avli KKC-ja Dolenjske Toplice predstavil prisotnim članom  Čebelarskega društva Straža -  Dolenjske Toplice ter vsem ostalim zbranim. Vzpodbudne besede v podporo razglasitve tega datuma so namenili tudi Tone Andrejčič, predsednik društva ter oba župana, Jože Muhič in Dušan Krštinc.

 

Marija Murn, ČD Straža – Dolenjske Toplice

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ČEBELARSKO DRUŠTVO STRAŽA - DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!