Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
2°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 15°C
petek, 24.11.2017
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Učinkovita sredstva za prehitre voznike


OBČINSKE

| |
04.02.2016      8:00
A A

Učinkovita sredstva za prehitre voznike


Z delom je začel novoimenovani Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu Občine Dolenjske Toplice. Za večjo varnost so z januarjem že postavljeni radarski prikazovalniki hitrosti.


Deli:

V Svetu za preventivo in varnost v cestnem prometu po novem imenovanju delujejo Maja Bobnar kot predstavnica OŠ DT, Helena Gorše kot predstavnica Sveta staršev, Jan Zavodnik, predstavnik Policijske postaje DT, Damjan Skok kot predstavnik občanov in Peter Tomažin kot predstavnik občinske uprave. Na svoji 1. seji so člani imenovali predsednico sveta, Majo Bobnar. “Svet je potrdil predlagane aktivnosti, ki bodo tekle v smeri priprave oz. dopolnitve načrta varnejših šolskih poti in nakupa pripomočkov za kvalitetnejšo izpeljavo kolesarskega izpita v šoli,” pri tem med drugim izpostavi Bobnarjeva in doda še pomembnost sodelovanja z lokalno policijsko postajo, osnovno šolo in z društvi šoferjev ob začetku šolskega leta ter po vsakih počitnicah za zagotavljanje varnosti v prometu. Aktivnosti sveta so vezane na proračunske postavke občine, ki jih je članom sveta predstavil direktor občinske uprave Rado Javornik.

 

Učinkovito psihološko sredstvo

Za začetek so v smeri večje varnosti v prometu postavljeni postavljeni radarski prikazovalniki hitrosti, ki jih je že v lanskem letu kupila domača občina, zanje pa namenila deset tisoč evrov. Prikazovalniki, ki voznike opozarjajo na morebitno prehitro vožnjo, so postavljeni na Dolenjih Sušicah, kjer je prestavljen tudi znak za naselje, in sicer sto metrov višje, saj je bila tam, kjer otroci čakajo na avtobus, prej dovoljena hitrost praktično 90 km/h. Dva merilnika hitrosti sta v Meniški vasi, eden pa na Pionirski cesti v Dolenjskih Toplicah. Izmerjena hitrost z objavo postane učinkovito psihološko sredstvo, ki vpliva na voznike tako, da zmanjšajo hitrost; po izkušnjah območij, kjer so že postavljeni merilniki, vozniki zaradi izpisane morebitne prehitre vožnje slednjo zmanjšajo. Radarski prikazovalniki hitrosti, ki jih je občina postavila na menjenih lokacijah, bodo poleg opozarjanja voznikov tudi beležili promet in povprečne hitrosti voznikov. Območja, kjer so tovrstni prikazovalniki že postavljeni, imajo z njimi dobre izkušnje, saj naj bi slednji v resnici prispevali k večji varnosti v prometu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!