Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod na jugovzhodu spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
0°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 6°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 4°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Policija svetuje


KRONIKA

| |
15.10.2015      13:52
A A

Policija svetujeDeli:

 

V septembru smo policisti Policijske postaje Dolenjske Toplice na območju občine Dolenjske Toplice obravnavali sledeča kazniva dejanja:

-       tatvina iz gozdarske koče na Cinku,

-       tatvina iz koče na Podstenicah,

-       tatvina goriva iz gospodarskega poslopja v Podturnu,

-       več vlomov v vikende in zidanice na Velikem Riglju,

-       tatvina klopi in mize v Podturnu,

-       dva nezakonita lova,

-       vlom v vikend na Podstenicah,

-       tatvina goriva iz traktorja na Cinku.

 

Glede povišanega trenda izvršenih kaznivih dejanj na območju Kočevskega roga obveščam, da smo policisti PP Dolenjske Toplice opravili več hišnih preiskav, pri katerih smo zasegli večje število predmetov, ki so si jih neupravičeno prisvojili znani storilci kaznivih dejanj iz nekaterih zgoraj navedenih primerov.

 

V septembru smo obravnavali le nekaj prometnih nesreč z udeležbo divjadi, kjer je nastala materialna škoda na vozilih.

 

Obveščeni smo bili o kršitvi javnega reda in miru, in sicer se je moški nedostojno vedel v parku ter s tem povzročil vznemirjanje in strah pri drugi osebi. Glede na to, da so nas v zadnjih letih ženske, ki so se sprehajale po parku v Dolenjskih Toplicah, obvestile, da so srečale neznane moške, ki so ob vizualnem kontaktu z njimi začeli z masturbiranjem, v nadaljevanju nekaj napotkov, kako se zaščititi pred morebitnim napadom takšnega človeka.

  1. Vedno imate pravico reči "NE" za vsak neželen seksualni stik.
  2. Če rečete "ne", to storite odločno. Ne dajajte dvoumnih odgovorov.
  3. Lahko se zgodi, da moški ne bo takoj sprejel vašega sporočila. V takem primeru še večkrat odločno ponovite, da nočete spolnega kontakta.
  4. Če se počutite ogroženi in moški noče upoštevati vašega sporočila, odidite stran, če imate to možnost. Vedeti morate, da je lahko do vas spolno nasilen tudi moški, ki ga poznate in mu zato zaupate, in ne samo neznanci.
  5. Zabave, družabna srečanja in druge priložnosti, predvsem v poznejših večernih in nočnih urah, zapuščajte v skupini oseb, ki ji resnično lahko zaupate.
  6. Če je moški nasilen, se odločno fizično uprite. Aktivno upiranje z uporabo priročnih predmetov (škarjice, pilica za nohte ...) ter tudi drugih predmetov za samoobrambo (plinski razpršilec ...) je v večini primerov zelo učinkovito za odvrnitev napada. Priporočljivo je, da tudi glasno kričite.
  7. Če doživite spolno nasilje, takoj pokličite policijo.
  8. Če je možno, si dodobra zapomnite značilnosti o napadalcu, saj nam bo to pripomoglo pri njegovi izsleditvi.

Če imate kakršno koli vprašanje, predlog ali informacijo, ki bi nam koristila pri našem delu, mi to lahko sporočite na tel. številko 07 38 43 890 ali elektronsko pošto jan.zavodnik@policija.si.

 

JAN ZAVODNIK, vodja policijskega okoliša

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!