Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
0°C
JUTRI
8°C
-1°C
Oceni objavo

Kaj dogaja v Dolenjskih Toplicah

Praznično obarvan mesec je za nami, postregel nam je s številnimi  dogodki, kjer smo se lahko kulturno udejstvovali, poveselili in družili. Utrinke si lahko ogledate tudi na fotogaleriji občinske spletne strani. Člani domačih in okoliških prostovoljnih gasilskih društev so poskrbeli za dobro obiskane veselice, v mesecu juliju se je zvrstila še zadnja, lovska veselica na Pajkežu, v organizaciji Lovske družine Toplice. Društvo upokojencev Dolenjske Topilce je organiziralo prireditev, na kateri so obeležili 70 let delovanja. Prireditev je bila kulturno in medgeneracijsko obarvana, na koncu so razvili nov prapor, izdelan ravno v počastitev 70-letnice.

V avgustu pripravljamo poletne kulturne in glasbene večere, ki bodo poskrbeli za pestro dogajanje na višku poletne sezone. V soboto, 12. avgusta, vas bo ob 19.00 na ploščadi pred Kulturno kongresnim centrom Dolenjske Toplice do solz nasmejal King Kong Teater s komedijo Slovenska vicoteka, v kateri nastopata Janez Cankar in Jože Čamernik. Kmečki stand up-show pripoveduje o kmetih Jožetu in Janezu, njunem življenju in obvezni gostilniški rekreaciji. Ne zamudite priložnosti za najbolj zabaven večer in za 75 minut popolnega smeha! V soboto, 19. avgusta, se bo ob 19.00, prav tako na ploščadi pred KKC, odvil dalmatinski večer, ki ga bo popestrila Klapa More. Glasbeniki izvajajo tradicionalno glasbo ter mednarodne in domače hite. V petek, 25. avgusta, s pričetkom ob 18:00 uri, pa sledi še koncert Od Bacha do Stinga, izvajalcev Lovorike Nemeš Dular na klavirju in Davida Kocijana na saksofonu. David Kocijan je akademsko izobražen saksofonist, ki s svojo glasbo prinaša svežino na področje glasbenega ustvarjanja pri nas. Lovorika Nemeš Dular se je izobraževala na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani in je pianistka, klavirska pedagoginja in muzikologinja.  

V primeru slabega vremena bo prizorišče vseh dogodkov v veliki dvorani KKC, vstop je povsod prost.

Vabljeni!

Ekipa TIC Dolenjske Toplice

Fotografije: Zvonka Peterlin

Oglejte si tudi