Logo MojaObčina.si

Dobrovnik

DANES
10°C
3°C
JUTRI
11°C
-4°C
Deli
205

Nogometno srečanje: NK Dobrovnik in ŠD Bogojina

Nogometni klub Dobrovnik oziroma LK Dobronak iz občine Dobrovnik vabi k ogledu nogometne tekme, ki se bo odvijala to nedeljo, 19. maja, ob 17. uri v Dobrovniku.
Pomerili se bodo z ekipo iz Bogojine, zato - navijači, pripravite se!

Nekaj nogometnih zanimivosti iz občine ... 
  1. Na osnovi ustnih izročil so priljubljeno športno igro zaigrali v Dobrovniku že v dvajsetih letih prejšnjega stoletja. Takrat niso poznali usnjene žoge in so jo naredili iz kravjih dlak. Posebno priljubljena je bila ta igra ob paši in z njo so si pastirji krajšali čas.
  2. Prvo pravo usnjeno žogo je v Dobrovnik prinesel leta 1941 Jožef Kračič, ki je v Budimpešti služil vojaški rok.
  3. Dve leti kasneje, leta 1943, beležijo tudi prvo uradno srečanje, in sicer med domačimi nogometaši Dobrovnika in madžarskim moštvom MAHOR iz Zalaegerszega, katero je takrat tekmovalo v III. madžarski ligi.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi