Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
26°C
12°C
JUTRI
28°C
13°C
Deli

Zdravje na vsakem koraku: zdravje nam raste pred nosom

Prva delavnica v sklopu Zdravje na vsakem koraku z naslovom Zdravje nam raste pred nosom je v četrtek, 24. oktobra, v športno dvorano dobrovske osnovne šole privabila veliko število obiskovalcev. Margita Vehar, ki z izdelki Dežele zelišč vodi zelo uspešno zgodbo, je pripravila predavanje o  preprostih korakih, ki jih lahko uporabi vsak, ki želi izboljšati svoje zdravje. Predstavila je priporočeno jutranjo rutino, ki vključuje prezračevanje prostorov, globoko dihanje, pretegovanje in pitje vode, ter slog življenja, ki je za naše zdravje najmanj obremenjujoč. Pokazala je, da se zdravje resnično skriva na dosegu rok, saj lahko že uživanje lokalno pridelane hrane, sprehodi v naravi ter zadostne količine vode pripomorejo k izboljšanju kakovosti življenja. Opozorila je tudi na težave, ki ogrožajo našo skupno deželo zelišč; slaba kakovost semen, onesnaževanje okolja in hitra pridelava živil z nizko vsebnostjo hranilnih snovi so samo nekatere izmed omenjenih. V drugem delu predavanja je Margita Vehar predstavila zdravilne učinkovine zelišč in drugih rastlin v naši okolici. Predavateljica je posredovala veliko koristnih informacij o koprivi, regratu, arniki, ameriškem slamniku, ajdi ter številnih drugih rastlinah, opisala različne načine njihove uporabe ter orisala situacije, v katerih nam bo izbrana zel lahko olajšala zdravstvene težave. Sodeč po zanimanju, ki so ga izkazovali obiskovalci delavnice, bodo marsikateri nasveti ter zelišča našli pot v domačo lekarno. K temu jih je nedvomno spodbudila tudi Margita Vehar, saj so vsi obiskovalci ob koncu predavanja prejeli manjše darilo v obliki čaja oziroma semen.

 

Zapisala Lucija Rus

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi