Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
3°C
0°C
NED.
3°C
-5°C
Deli

Vabljeni na delavnice o zdravju

Vabimo vas na cikel brezplačnih delavnic Zdravje na vsakem koraku, ki bodo potekale do februarja 2017 na Dobrovi in v Polhovem Gradcu. 

27. 10. 2016 ob 19. uri, Osnovna šola Polhov Gradec
Sem sreča v ne sreči
Rdeči križ Slovenije – OZ Ljubljana
Na delavnici bomo v prvi uri osvežili oziroma pridobili znanje, s katerimi ukrepi se na nesrečo pripraviti, kako ob njej ravnati in kaj po njej storiti. Vsebina bo obsegala splošne napotke v primeru večjih nesreč, poplav, potresa in požara. V drugi uri pa bomo pod vodstvom preizkusili gašenje z gasilnim aparatom.

10. 11. 2016 ob 18. uri, Športna dvorana Dobrova
Temeljni postopki oživljanja z uporabo AED
Rdeči križ Slovenije – OZ Ljubljana
Na delavnici se bomo naučili, kako pravilno izvajati temeljne postopke oživljanja. 

17. 11. 2016 ob 18. uri, Osnovna šola Polhov Gradec
Rak dojke 
Evropa Donna
Spoznali bomo zgodbe žensk, ki so prebolele raka na dojkah. Naučili se bomo pravilnega samopregledovanja dojk, na protezi pa bomo skušali najti zatrdline. Predavateljice bodo odgovarjale tudi na vprašanja obiskovalcev. Delavnica se bo zaključila z glasbo in plesom.

24. 11. 2016 ob 18. uri, Športna dvorana Dobrova
Krvodajalstvo in darovanje organov in tkiv
Rdeči križ Slovenije – OZ Ljubljana
Povabljeni bomo, da se seznanimo s postopkom odvzema in možnostmi, da postanemo krvodajalci in pomagamo bolnikom, ki pri svojem zdravljenju potrebujejo kri. Naša kri je nenadomestljivo zdravilo in najdragocenejše, kar lahko podarimo. Živimo življenje, podarimo življenje ter se seznanimo tudi z možnostjo darovanja organov in tkiv, kar je prav gotovo ena najplemenitejših oblik pomoči sočloveku.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!