Logo MojaObčina.si
DANES
8°C
4°C
JUTRI
16°C
5°C
Oceni objavo

Jaslice na Dobrovi

Tako, kot že nekaj let zapored, je jasličar Franci Prek postavil jaslice pri župnijskem domu. Jaslice letos krasijo povsem nove figure Svete družine in Svetih treh kraljev ter še nekaj drugih figur. Nakup so omogočili prostovoljni prispevki obiskovalcev Sicer pa so z leti ročno izdelane makete  hiš, hlevov in kozolcev, ki predstavljajo stavbarsko dediščino od Dobrove pa do Črnega vrha, postale prava znamenitost. Z jaslicami želi Franci Prek spomniti na stare čase in obiskovalcem zbuditi domišljijo, kako je bilo živeti takrat in spomniti na vrednote, ki so bile nekdaj v ospredju.

Ogledate si jih lahko do svečnice oz. do 2. februarja 2022. Vse obiskovalce prosimo, da se držijo ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa.

Oglejte si tudi