Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
28°C
13°C
JUTRI
31°C
14°C
Deli
6458

Srebrna maša v Polhovem Gradcu

Na praznik svetniških kandidatov, 16. septembra, so v župniji Polhov Gradec slavili sveto mašo župnika Bogdana Oražma ter župnijski farni dan.

Slovesen sprevod v župnijsko cerkev Marijinega rojstva, ki so ga posebej zaznamovale številne narodne noše, ministranti in mladi fantje, ki so srebrnomašnika Bogdana Oražma pospremili v špalirju, je govoril o veselem dogodku, ki so mu bili priče tako srebrnomašnikovi domači kot številni župljani. Zahvalno sveto mašo je daroval sam srebrnomašnik in se skupaj s sodelujočimi zahvalil za 25 let duhovništva. Njegovo novomašniško geslo je: Gospod je moja moč in moja pesem. Pridigar Branko Setnikar, ki je pred leti v Polhovem Gradcu pel novo mašo, se je Bogdanu zahvalil za zgled in prijateljstvo, v pridigi pa je spomnil, da se moramo spraševati, kdo je Jezus, hoja za njim pa nam nikdar ne bo v škodo. Slovesnost so popestrili domači cerkveni pevci in pritrkovalci. Na koncu maše so župniku domači farani čestitali za srebrni jubilej ter mu izročili albo s polhograjsko čipko. Močan in iskren je bil aplavz ob zahvali njemu in vsemu, kar je v 20 letih, odkar je prevzel polhograjsko župnijo, storil za ljudi in župnijo. Po maši so se preselili na župnijski vrt, kjer je bil družabni in kulturni program s pogostitvijo. V zabavnem in pestrem programu so sodelovalo otroci, mladina in pevci. S popoldanskimi petimi litanij pa se je farni dan zaključil in za seboj ponovno pustil pečat lepega župnijskega življenja v Polhovem Gradcu.

Fotografija in besedilo: Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi