Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, zlasti ponekod na severu bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem do 9 °C.
6°C | 7°C
petek, 23.11.2018
6°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 10°C
nedelja, 25.11.2018
6°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Prvo sveto obhajilo


VERSKE

| |
17.05.2017      9:11
A A

Prvo sveto obhajiloDeli:

Slovesnost ob prvem svetem obhajilu je v naši župniji Črni Vrh potekala 14. maja ob 10. uri in je bila velik dogodek za kar sedem otrok. Slovesnost je vodil domači župnik  Peter Nastran, sodelovali pa so prav vsi otroci prvoobhajanci. Na začetku so starši in vse štiri deklice prvoobhajanke pripravili uvod v slovesno sveto mašo. Trije fantje prvoobhajanci so prinašali na oltar darove, vsi skupaj pa so brali prošnje. Med mašo so prižgali sveče in ob njih obnovili krstne zaobljube. Njihova srca so močno drhtela, ko so končno dočakali veliki trenutek. Po prejemu prve hostije so v znamenje zahvale zapeli pesem Jezus moj, ljubim te. Celotno mašo so na koru prepevali mladinci ob spremljavi orgel, kitare, klavirja in zvončkov. Vse skupaj je izzvenelo zelo slavnostno, za piko na i pa je bila še cerkev bogato okrašena z belim cvetjem. Na koncu svete maše so se straši zahvalili otrokom, da so in da obstajajo, in jim povedali, da jih imajo radi. Zahvalili so se tudi župniku za vso skrb in trud pri pripravah na prejem svetega obhajila. Najbolj ganljiva pa je bila prisrčna, z občutkom izrečena otroška zahvala gospodu župniku, ob kateri so mu podarili tudi skromno darilo.

 

K. S.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!