Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
12°C
-1°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
5373

Prvo sveto obhajilo

Slovesnost ob prvem svetem obhajilu je v naši župniji Črni Vrh potekala 14. maja ob 10. uri in je bila velik dogodek za kar sedem otrok. Slovesnost je vodil domači župnik  Peter Nastran, sodelovali pa so prav vsi otroci prvoobhajanci. Na začetku so starši in vse štiri deklice prvoobhajanke pripravili uvod v slovesno sveto mašo. Trije fantje prvoobhajanci so prinašali na oltar darove, vsi skupaj pa so brali prošnje. Med mašo so prižgali sveče in ob njih obnovili krstne zaobljube. Njihova srca so močno drhtela, ko so končno dočakali veliki trenutek. Po prejemu prve hostije so v znamenje zahvale zapeli pesem Jezus moj, ljubim te. Celotno mašo so na koru prepevali mladinci ob spremljavi orgel, kitare, klavirja in zvončkov. Vse skupaj je izzvenelo zelo slavnostno, za piko na i pa je bila še cerkev bogato okrašena z belim cvetjem. Na koncu svete maše so se straši zahvalili otrokom, da so in da obstajajo, in jim povedali, da jih imajo radi. Zahvalili so se tudi župniku za vso skrb in trud pri pripravah na prejem svetega obhajila. Najbolj ganljiva pa je bila prisrčna, z občutkom izrečena otroška zahvala gospodu župniku, ob kateri so mu podarili tudi skromno darilo.

 

K. S.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!