Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 19°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ostržkove vrednote nagovarjale oratorijce


VERSKE

| |
15.09.2016      6:43
A A

Ostržkove vrednote nagovarjale oratorijce


Polhov Gradec, od 22. do 26. avgusta – Župnija Polhov Gradec je zadnji teden počitnic pripravila oratorij, ki ga je obiskovalo okoli 100 otrok in 35 animatorjev. Na njem so oratorijci spoznavali vrednote pravljičnega junaka Ostržka, se na delavnicah naučili veliko novega in koristnega, predvsem pa peli, molili in se zabavali.


Deli:

Na župnijskem vrtu se je zadnji teden šolskih poletnih počitnic z dvigom slovenske in oratorijske zastave ter odpetima himnama tudi v Polhovem Gradcu začel vsak oratorijski dan. Nato so se otroci zbrali pod šotorom, kjer jim je skupina animatorjev vsak dan odigrala en prizor iz zgodbe pravljičnega junaka Ostržka. Ta je bil letos tudi osrednji oratorijski lik in o njem je tekla beseda tudi na katehezah, kjer so otroci, razdeljeni v starostne skupine, odkrivali njegove prave vrednote. Z navihano lutko, ki je ubrala marsikatero bližnjico in kaj kmalu ugotovila svojo zmoto ter se nato pokesala svojih dejanj, so odkrivali, kako je mogoče postati dober človek.
Dopoldanski del se je po molitvi in malici zaključil z vselej težko pričakovanimi delavnicami. Oratorijci so lahko izbirali med devetimi privlačnimi delavnicami, ki so jih animatorji in nekateri prostovoljci, ki so pri izvedbi pomagali, poimenovali tako: Ljudski običaji – kjer so pekli kruh z domačinkama, klekljali in se igrali stare igre; Kmetija pri Pepetu je bila novost in pravi hit – tu so na Kozjekovi kmetiji v Mačkovem grabnu otroke učili kopati krompir, gnati ovce na pašo, izdelovati oglje, sami pa so si morali speči kosilo na žerjavici; Lov za zakladom – je otroke navadno pošteno utrudil, saj se je ta nahajal ob vznožju Lovrenca; Žganje v les in kemijska delavnica – tu so otroci ustvarjali s pirografi na deščice ter se lotevali bolj ali manj uspelih kemijskih poskusov; Peka slaščic – kjer so pekli sladke prigrizke za malico in vedno prišli siti na kosilo; Zdravnik za en dan – otroci so najprej spoznali osnove anatomije, merili pulz, poslušali srce, mikroskopirali lase in kri ter se učili osnov prve pomoči (povijanje, opekline, zlomi, položaj za nezavestnega), za konec pa je sledila še animacija nesreče, klic na 112 in šivanje uboge ranjene punčke; Plesna delavnica –  v kulturnem domu so se otroci predali zvokom glasbe, se učili zabavnih plesov ter dva dni z gostjama baletkama tudi baletnih korakov; Zapestnice & hobotnice – v idiličnem okolju Kalvarije je predvsem dekliška populacija ustvarjala najrazličnejše zapestnice in hobotnice iz volne; Modeli avionov – tu so zagnani modelarji iz stiropora izdelali čez meter velike prave leteče avione. Po vsem tem sta se vedno prilegla kosilo in počitek.
Popoldan je bil čas za mokre in suhe družabne igre na vrtu, ki so bile vselej povezane z eno od dobrih Ostržkovih vrednot. Torkov dan je bil na primer v znamenju znanja, zato so v goste povabili Pavleta Ravnohriba, ki je v živo vodil kviz Male sive celice. Dan se je kot vedno zaključil s pesmijo in spustom zastave. Nekoliko drugačen je bil sredin dan, ko je množica v zelenih majicah odšla na oratorijski potep do Briških term, kjer so otroci plavali, uživali v napihljivem gradu, pravem vodnem toboganu, kajakih in ob družabnih igrah. Ob 16. uri so po pogosto utrujene, a kljub temu nasmejane otroke prišli njihovi starši. Ti so oratorijsko dogajanje lahko podrobneje spoznali iz pripovedovanj svojih otrok na zaključnem dogodku v petek po sveti maši.
Vesel dogodek je velik zalogaj za celotno organizacijsko skupino in predvsem za animatorje. Njihova vodja Meta Rus o letošnjem oratoriju: "Mislim, da je bil oratorijski teden super izkušnja za vse. Otroci so uživali na polno in upam, da tudi kaj koristnega odnesli, še več pa smo za življenje pridobili vsi animatorji. Uspel teden je dokaz za to, koliko zmoremo mladi, če svojo energijo in veselje vložimo v nekaj dobrega."

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!