Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
4°C | 16°C
sreda, 22.10.2018
7°C | 14°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 22°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij v Šentjoštu


VERSKE

| |
16.08.2017      7:47
A A

Oratorij v ŠentjoštuDeli:

Tako kot vsako leto je tudi letos prvi teden počitnic v Šentjoštu potekal oratorij. Nekaj več kot šestdeset otrok je od ponedeljka do petka spoznavalo Marijino življenje in kako lahko zares živiš vsak dan kot pravi kristjan. Prvi dan se je že tradicionalno začel s krstom. Vsak od udeležencev se je moral prebiti skozi egipčansko piramido, mimo mumij in za konec pojesti gumijastega črva, da se je lahko rešil in se pridružil svojim prijateljem. Po nekaj bansih smo si skupaj z otroki ogledali dramsko igro, s pomočjo katere sta Jež Zvedav in evangelist Luka popeljala otroke skozi Marijino življenje. Katehezam in molitvi v cerkvi so sledile delavnice, kjer smo animatorji skupaj z otroki risali, barvali, igrali na instrumente in celo čarali.
Vsako popoldne so potekale tudi velike igre. Na žalost nam je vreme preprečilo, da bi izpeljali vodne igre, a smo namesto tega v kulturnem domu hodili po otokih in nabirali material, s katerim smo na novo zgradili mesto, ki ga je uničil potres, že naslednjič pa smo se prelevili v prave vojake, ki so branili mesto pred napadom. Minil je torek in že smo bili na polovici oratorija. V sredo smo se odpravili na izlet v neznano. Najprej smo obiskali sotesko Pekel, nato pa smo se odpravili še do Starega Malna, a nam je dež zopet prekrižal načrte. Zaradi hudega dežja nismo morali domov, a so nam na pomoč priskočili gasilci in nas vse varno pripeljali do avtobusa. Teden je minil, kot bi mignil, pred nami je bil zadnji dan oratorija in seveda palačinke! Tokrat smo se poslovili že po kosilu, zvečer pa smo se skupaj udeležili zaključne oratorijske maše. Sledila je prireditev, na kateri so otroci staršem predstavili oratorijske dogodivščine in nam za piko na i zaigrali še nekaj skladb, ki so se jih naučili na glasbeni delavnici.

 

Mirjam Tominc, Študentsko društvo Silaq  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!