Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
15°C
-2°C
PON.
17°C
-2°C
4139

Obnovljeni zvonik cerkve pod Toščem

Slovenski hribi so posejani s številnimi cerkvicami, ki za vzdrževanje zahtevajo nemalo truda. Če ležijo ob prehodnih, znanih in dostopnih poteh, je to lažje, težje pa je, če so osamljene, če ležijo odmaknjene od vasi ali pa so del samotnih zaselkov z maloštevilnimi prebivalci. Po navadi imajo ti veliko dela s svojimi domovi, obnova njihove cerkve pa zahteva dodaten delovni zagon in moč.

Ena takih cerkva je cerkev sv. Jedrti v Polhograjskem hribovju. Zavetje ji daje zeleni Tošč in strmi bregovi so poleg ene same hiše njeni najbližji sosedje. A skrb za njihovo cerkvico je živa in tako so se s skupnimi močmi v letu 2016 lotili obnove zvonika. Porušili so njegov vrhnji del, zabetonirali ploščo in z avtodvigalom dvignili streho novega zvonika na svoje mesto. V zvonik so dvignili tudi 600 kilogramov težek zvon, ki ga je podarila župnija Koprivnik nad Bohinjem. Hkrati s temi deli je zorela tudi odločitev za obnovo zunanjščine, ki je z zidarskimi, pleskarskimi in elektrotehničnimi deli sledila do letošnje blagoslovitve na dan državnosti 25. junija. Obred je vodil škof msgr. dr. Franci Šuštar, ki je pohvalil zavzetost in delavnost vseh, ki so nosili glavno breme odgovornosti in največ delali pri obnovi. Obnovo bi radi nadaljevali s prenovitvijo preostalega dela zunanjščine. Na dan slovesnosti so domačini izkazali veliko gostoljubnosti in obilno pogostili zbrane, ki so prišli od blizu in daleč. Že zdaj vabljeni tudi naslednje leto, še posebej pa vabilo velja tistim, ki jih je mogoče letos zadržala slaba vremenska napoved. Lepo je v mirnem okolju zelenih gozdov.

Milka Bokal

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!