Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
13°C | 16°C
sreda, 14.11.2018
10°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obnovljeni zvonik cerkve pod Toščem


VERSKE

| |
11.08.2017      9:36
A A

Obnovljeni zvonik cerkve pod Toščem


Slovenski hribi so posejani s številnimi cerkvicami, ki za vzdrževanje zahtevajo nemalo truda. Če ležijo ob prehodnih, znanih in dostopnih poteh, je to lažje, težje pa je, če so osamljene, če ležijo odmaknjene od vasi ali pa so del samotnih zaselkov z maloštevilnimi prebivalci. Po navadi imajo ti veliko dela s svojimi domovi, obnova njihove cerkve pa zahteva dodaten delovni zagon in moč.


Deli:

Ena takih cerkva je cerkev sv. Jedrti v Polhograjskem hribovju. Zavetje ji daje zeleni Tošč in strmi bregovi so poleg ene same hiše njeni najbližji sosedje. A skrb za njihovo cerkvico je živa in tako so se s skupnimi močmi v letu 2016 lotili obnove zvonika. Porušili so njegov vrhnji del, zabetonirali ploščo in z avtodvigalom dvignili streho novega zvonika na svoje mesto. V zvonik so dvignili tudi 600 kilogramov težek zvon, ki ga je podarila župnija Koprivnik nad Bohinjem. Hkrati s temi deli je zorela tudi odločitev za obnovo zunanjščine, ki je z zidarskimi, pleskarskimi in elektrotehničnimi deli sledila do letošnje blagoslovitve na dan državnosti 25. junija. Obred je vodil škof msgr. dr. Franci Šuštar, ki je pohvalil zavzetost in delavnost vseh, ki so nosili glavno breme odgovornosti in največ delali pri obnovi. Obnovo bi radi nadaljevali s prenovitvijo preostalega dela zunanjščine. Na dan slovesnosti so domačini izkazali veliko gostoljubnosti in obilno pogostili zbrane, ki so prišli od blizu in daleč. Že zdaj vabljeni tudi naslednje leto, še posebej pa vabilo velja tistim, ki jih je mogoče letos zadržala slaba vremenska napoved. Lepo je v mirnem okolju zelenih gozdov.

Milka Bokal

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!