Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Miklavž obdaril polhograjske otroke


VERSKE

| |
07.12.2017      13:00
A A

Miklavž obdaril polhograjske otroke


Na cerkvenem koledarju je 6. decembra mesto namenjeno svetniku, dobrotniku sv. Nikolaju oziroma Miklavžu, ki ga otroci zelo dobro poznajo, saj jih vsako leto na predvečer svojega praznika obišče in obdaruje.


Deli:

V torek pozno popoldan, ko se je noč spuščala nad Polhov Gradec, je v Kulturni dom Jakoba Trobca priromal sv. Miklavž s spremstvom angelov in parkljev. Pozdravil je otroke in njihove starše, ki se jih je tudi letos zbralo zares veliko in česar ob drugih priložnostih nismo vajeni. Njihovo nestrpno pričakovanje je zapolnila zgodba o izgubljenih Miklavževih pismih najmlajših iz KUD Gregor Rihar. Očitno se tudi angelom in njihovim pomočnikom lahko zgodi, da se otroška pisma, ki bi morala romati v Miklavževo malho, izgubijo. A le če imajo prste vmes nagajivi parklji. Toda tokrat se je vse dobro končalo in vsi otroci so dobili darila, za katera sta sredstva prispevali župnija Polhov Gradec in Občina Dobrova - Polhov Gradec, ki svoj prispevek nameni vsem miklavževanjem v občini. Zabavna zgodba, za nekatere otroke tudi strašna, in skromno darilo iz Miklavževih rok sta bila za marsikaterega otroka namig za tisto, kar je sledilo ponoči. Dobri mož je na odru obljubil, da najbolj pridne obišče še ponoči ter jim v njihove domove dostavi posebej zanje pripravljena darila, za katera so prosili v pismih, če se ta niso izgubila.

Besedilo in fotografije: Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!