Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


TURIZEM

| |
06.10.2014      8:39
A A

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


Ljubljana, 4. oktober – Stritarjeva ulica med Tromostovjem in Magistratom je bila polna obiskovalcev, ki so na Festivalu ljubljanskega in slovenskega podeželja pokušali dobrote podeželskih občin iz okolice Ljubljane.


Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Deli:

Med njimi se je pod okriljem LAS Barje z zaledjem predstavljala tudi Občina Dobrova - Polhov Gradec, in sicer z za svoje območje značilno hruškovo oziroma jabolčno potico, ajdovimi žganci s proseno kašo ter culo dobrot Blagajeve dežele z izdelki lokalnih proizvajalcev, pridelanih na kmetijah na tradicionalen način. Obenem je občina postavila na ogled svoje zadnje turistične brošure in te so hitro pošle. Dobrote je z izjemo Blagajeve cule pripravila Brunarica Grič, ki je trenutno edini gostinski obrat v občini, ki se je vključil v občinski projekt značilnih lokalnih jedi. Zadovoljni nasmehi in polna usta obiskovalcev bodisi iz Slovenije bodisi iz tujine so dokazali, da se občina lahko pohvali z okusno kulinariko in da ima ta posledično tudi velik turističen potencial.
V okviru LAS Barje z zaledjem sta se predstavila še Krajinski park Ljubljansko barje in Vrtec Vrhnika.
Gašper Tominc, foto: GT  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.