Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Polhograjčani v Planici


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
15.09.2016      00:33
A A

Polhograjčani v PlaniciSkakalko Urško Bogataj je na treningu tokrat spodbujala babi Tončka.
Skakalko Urško Bogataj je na treningu tokrat spodbujala babi Tončka.
Deli:

Za letošnji prvi jesenski izlet smo se odločili za Planico. Hoteli smo videti novi nordijski center.  Bili smo navdušeni že ob samem prihodu. Veličasten je pogled na veliko število skakalnih naprav od 35-metrske pa vse do nove, mamutske letalnice. S sedežnico smo se popeljali povsem na vrh skakalnic. Občutili smo višinsko razliko in si dopovedovali, kako zelo so ti naši skakalci, letalci zares pogumni. Pa še srečo smo imeli, da so fantje trenirali. V živo smo videli Prevca, Tepeša, Damjana … Posebno pa smo se razveselili skokov naše Bogatajeve Urške. V nadaljevanju smo si ogledali razstavo v muzeju skokov vse od začetka do fenomenalne lanske sezone. Zares dobro izgleda Prevčev zlati orel. Prijazna vodiča sta nam obširno predstavila kompleten kompleks in zgodovino. Z vodičem smo se domenili, da pridemo marca 2017 na tekmo, da doživimo svetovni rekord. Začelo se je v Planici in naj pride nazaj. Preizkusil sem se v simulatorju skokov, pa sem žal končal z grdim padcem. Izlet smo nadaljevali  okoli Belopeških jezer in se popeljali po nakupih v Trbiž. Ob povratku smo se ustavili še v Zelencih, ob izviru Save Dolinke. Kristalno čista voda Julijskih Alp izpod Mangarta privre na dan v Zelencih. Kot vedno smo se z bogatim kosilom okrepčali v Radol'ci. Polni lepih vtisov smo se proti večeru vrnili domov in sklenili, da bomo letos še raje gledali smučarske skoke.

Lado Nartnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.