Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Grajski turizem se razvija


TURIZEM

| |
27.09.2013      9:24
A A

Grajski turizem se razvija


Občina na področju turizma zelo uspešno sodeluje na mednarodnih razpisih.


V ozadju so sodobne vitrine za muzejske eksponate.
V ozadju so sodobne vitrine za muzejske eksponate.
Deli:

Nekdanja pralnica v polhograjskem parku je prenovljena in pripravljena na svojo novo, turistično podobo. Obsežno so prenovili njeno zunanjost, o čemer smo že pisali, notranje prostore pa opremili s pohištvom in vitrinami. Prve dni septembra je objekt pri upravni enoti na Viču pridobil tudi uporabno dovoljenje, natanko sredi septembra pa je v prenovljenih prostorih usnjeni stol zasedla nova sodelavka naše občine, ki bo obiskovalcem kraja vsak delavnik poskušala kar najbolje predstaviti zanimivosti in krajevne ponudnike.

V septembru sicer potekajo še zadnja dela v povezavi z vsebinsko postavitvijo. V pritličju bo levi prostor namenjen muzejski predstavitvi etnološke zbirke in delavnicam (v sodelovanju s tehniškim muzejem), desni prostor pa prodaji spominkov. Pozabili niso niti na večje skupine; na občini so med drugim nabavili stole (primerne za vsako vreme), ki bodo služili ob prireditvah oz. obiskih večjih šolskih skupin. Te bodo tu začenjale ogled tematske Blagajeve poti. Tudi ta krožna pot, ki obišče Kalvarijo, stari center Polhovega Gradca in obronke gozda pod sv. Lovrencem, se posodablja, saj je občina v sodelovanju z Osnovno šolo Polhov Gradec pripravila načrt postavitve tematskih tabel in morda tudi trimsteze, ki bi pritegnila več obiskovalcev in s tem tudi državna sredstva za njeno dokončno ureditev.

Aktivni turizem je vendarle nadgradnja pasivnega turizma. Na eni strani so torej dobrodošli upokojenski in podobni izleti, v katere se prav dobro vključujejo ogledi grajskega izvira, graščine in muzeja ter nato še obložena miza pograjskega doma, a turizem se trži pri aktivnem prebivalstvu, kar je naša občina tudi spoznala in v tem duhu lepo napreduje. Le tako naprej!

 

Sebastjan Vehar 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.