Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
1°C | 8°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dogodki in novosti v oktobru


TURIZEM

| |
22.09.2016      12:29
A A

Dogodki in novosti v oktobruDeli:

Jesen je na široko odprla svoja vrata. Topli septembrski dnevi so podaljšali občutek poletja. Oktober pa prinaša svojo čarobnost s pisanimi barvami in jesenskimi dobrotami. V Javnem zavodu Polhograjska graščina tudi v tem mesecu pripravljamo vrsto dogodkov, že utečenih in novih. Naj vas vljudno povabimo, da nas obiščete in pokukate v skrinjo jesenskih dogodkov ali pa se preprosto prepustite pisanemu raju grajskega parka.  

 

Vodeni ogledi po dediščini Polhovega Gradca

Že večkrat je bilo zapisano, da ima Polhov Gradec tipično srednjeveško veduto – na vzpetini sredi vasi grad, spodaj cerkev in ob njej male hiške. Danes je mnogo tega že izginilo, a v starem vaškem jedru je še čutiti pridih starodavnega časa. Jedro začenja zdaj že znamenita Severjeva hiša s črno kuhinjo, ki je ohranila podobo izpred stoletja. Po »gasi« nas pot naprej vodi do župnijske cerkve Marijinega rojstva s čudovitim baročnim oltarjem iz Facijeve delavnice, slikami znamenitega slikarja Valentina Metzingerja ... Le nekaj metrov stran nas Oštetarjeva hiša popelje stoletja nazaj, ko je v njej živel grajski oskrbnik. Izvor stavbe sega najmanj v 16. stoletje – lahko še celo stoletja dlje. Tik ob njej se začenja pot na Stari grad ali Kalvarijo, od koder imamo čudovit pogled na cel kraj in okoliško hribovje. Kapela, sprva grajska senčnica je postavljena na mestu, kjer je do začetka 16. stoletja stal srednjeveški stari grad. Skozi zaselek Potok se nato spustimo do Polhograjske graščine ali spodnjega gradu, kakor smo ga nekdaj Pograjci imenovali. Vmes se lahko ustavimo tudi ob grajskem vodnem zajetju. Ob njem naj bi bili na stenah podpisi oficirjev Napoleonove vojske. Legenda pravi, da so francoski vojaki v naših krajih našli spečega  francoskega kralja Ludvika XIV., Sončnega kralja. Še danes ga lahko vidite, če se iz Ljubljane zazrete proti Grmadi in Tošču. To in še mnogo več boste izvedeli, če si izberete dobro uro trajajoč vodeni ogled z izkušenim lokalnim  turističnim vodnikom. Vabimo vas, da nas pokličete in rezervirate ustrezen termin.

 

Gostili bomo

Konec oktobra bomo v grajskem parku gostili sedaj že tradicionalni dogodek Bučijada. Vabljeni otroci, starši in vsi, ki radi ustvarjate take in drugačne “strahce!” Pripravljamo pester program.

 

Še vedno pa velja vabilo

 

Ogled dvorske cerkve

Kot ste že vajeni, vas tudi tokrat na prvo oktobrsko nedeljo, 2. 10. 2016, ob 16. uri vabimo na vodeni ogled cerkve sv. Petra v Dvoru.

 

Muzej pošte in telekomunikacij

Tudi oktobra bo možen ogled muzejskih zbirk. Javno vodstvo bo na voljo v nedeljo, 2. oktobra 2016. Posebej vabljeni upokojenci ob petkih, 7., 21. in 28. oktobra, ko vas bomo od 13. ure naprej popeljali po muzejskih zbirkah. V nedeljo, 9. oktobra, bomo obeležili Svetovni dan pošte, zato vljudno vabljeni na javno vodstvo po muzejskih zbirkah. Organizirane bodo tudi delavnice za otroke. Vstop je ta dan prost. Pa še: 25., 26., 27. in 28. oktobra  vabljeni na počitniške muzejske delavnice od 10. do 13. ure. Več info: www.tms.si.


Hišica v parku

V hišico vabljeni tudi v oktobru, od ponedeljka do petka v dopoldanskem času. Privoščite si svežino naravnega okolja, morda vas pritegne kakšen spominek ali izdelek in naše trgovinice zase ali za vaše najdražje.

 

Poroka v romantični Polhograjski graščini, le korak iz Ljubljane

Morda je prav v teh dneh čas, da se odločita. Iščeta kraj, kjer bi si z veseljem obljubila večno zvestobo?  Vabimo vaju v objem zelenih polhograjskih Dolomitov, stran od mestnega vrveža in gneče. Potrudili se bomo, da bo vajin dan ostal v najlepših spominih. Pokličite nas, še bolj pa bomo veseli vajinega obiska.

 

Spremljajte nas, pišite ali pokličite, za vas smo na voljo:

Polhograjska graščina

T: 031 776 259
E: info@grad-polhovgradec.si

www.grad-polhovgradec.si

Spremljajte nas tudi na FB-strani Polhograjska graščina

Pripravili: Ana Oblak, Nina Slana, Ajda Kozjek, Marjan Malovrh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017 | Kultura
Dedek se upre
26.11.2017 | Kultura
Bil je škrjanec, ponovitev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.