Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dogodki in novosti v decembru


TURIZEM

| |
28.11.2016      9:11
A A

Dogodki in novosti v decembruSimbolna slika
Simbolna slika
Deli:

Prihaja najbolj prazničen del leta, to je čarobni december. Lučke, mraz, možje, ki nosijo darila, vonj po piškotih in kuhanem vinu: čas, ko se obdarujemo, čas, ko mislimo na družino, prijatelje, znance, čas, ko se obiskujemo, čas, ko se imamo najlepše. Da, vse to in še mnogo več je december. V Polhograjski graščini pripravljamo pester decembrski program dogodkov. Posebej vas vabimo na Miklavžev sejem, ki nas obišče že v prvih dneh meseca. Pripravljamo še vrsto drugih dogodkov, ki bodo nam in vam polepšali mrzle decembrske dni. Spremljajte nas in vabljeni v dobro družbo. 


Miklavžev sejem 2016

Tudi v letošnjem letu nas bo obiskal tradicionalni Miklavžev sejem. Ta bo v Polhograjski graščini v petek, 2. 12. 2016, ko bomo ob 17. uri prižgali praznične lučke v parku in s tem odprli sejem, na katerega boste lahko prišli v soboto in nedeljo, 3. in 4. decembra 2016, od 9. do 19. ure. Pripravljamo bogat spremljevalni program. Vse razstavljavce še vabimo, da spremljate našo spletno in FB-stran, kjer je objavljena prijavnica in vse informacije o poteku sejma.

 

Vabljeni po knjigo v graščino

V Polhovem Gradcu že nekaj desetletij deluje manjša knjižnica. Nahaja se v pritličju graščine in je odprta ob četrtkih od 17. do 19. ure in sobotah od 10. do 12. ure. Deluje pod okriljem Mestne knjižnice Ljubljana. V naši mali knjižnici se vedno najde za vsakega nekaj. Lepo vabljeni!

Novo: izposodili si boste lahko tudi knjige, ki so na voljo le v Knjižnici pod krošnjami.
Knjižnica bo svoja vrata odprla tudi v času Miklavževega sejma.

 

Božični koncert

December vedno spremlja in polepša pesem. V petek, 16. decembra 2016, vas ob 19. uri vabimo v graščino na božični koncert Tine Debevc in Klemena Torkarja z učenci. Vstop bo prost.

 

Blagoslov konj v parku

Štefanovo se praznuje 26. decembra 2016, na ta dan ima god sveti Štefan, ki velja za zavetnika konj in dejavnosti, ki so povezane s konji. Ob 10. uri vabljeni v grajski park na blagoslov konj.

 

Še vedno pa velja vabilo ...

Ogled dvorske cerkve

Ko nam nedeljsko vreme ne postreže s sončnimi žarki, je vabilo na ogled gotskega bisera v Dvoru več kot na mestu. Marjan Malovrh, lokalni turistični vodič, vas bo tudi v nedeljo, 4. decembra, od 14. do 16. ure popeljal skozi preteklost in zanimivosti dvorske cerkve. Vodenje je brezplačno. Vabljeni!

 

Muzej pošte in telekomunikacij
Tudi v  mesecu decembru vabljeni v Muzej pošte in telekomunikacij. Muzej je odprt od torka do petka in v nedeljo od 10. do 17. ure (zadnji možni vstop ob 16. uri).
V soboto, 3. 12. 2016, na Ta veseli dan kulture bo vstop za obiskovalce muzeja brezplačen.

Javno vodstvo po muzejskih zbirkah je za upokojence organizirano: 2., 9., 16., 23. in 30. 12. 2016 ob 13. uri. Počitniške muzejske delavnice: 27., 28., 29. in 30. 12. 2016 od 10. do 13. ure. Vabljeni! Več info: www.tms.si.

 

Poroka v romantični Polhograjski graščini, le korak iz Ljubljane

Ljubezen ne izbira časa, pride. Če razmišljata, da bi obrnila nov list na vajini skupni poti, vaju vabimo v objem zelenih polhograjskih Dolomitov, stran od mestnega vrveža in gneče. Potrudili se bomo, da bo vajin dan ostal v najlepših spominih. Pokličita nas, še bolj pa bomo veseli vajinega obiska.

 

Spremljajte nas, pišite ali pokličite, za vas smo na voljo:

Polhograjska graščina

T: 031 776 259
E: info@grad-polhovgradec.si

www.grad-polhovgradec.si

Spremljajte nas tudi na FB-strani Polhograjska graščina

Pripravile: Ana Oblak, Nina Slana, Ajda Kozjek, Julija Buh

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.