Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Dogodki in novosti v decembru


TURIZEM

| |
27.11.2017      6:31
A A

Dogodki in novosti v decembru


Prišel je praznični čas. Čas, ko se imamo najlepše v letu. V gradu, grajskem parku bomo za bolj praznično vzdušje poskrbeli tako, da bomo prižgali lučke in poskrbeli za pestro dogajanje. Spremljajte nas in vabljeni, da se nam pridružite.


Deli:

Miklavžev sejem 2017

Vabimo vas, da za uvod v praznični december obiščete vsem dobro znan Miklavžev sejem v Polhograjski graščini. Razstavljavci od blizu in daleč bodo s svojimi izdelki popestrili stojnice in vam ponudili vse, kar je potrebno, za lepe decembrske dni. Ne zamudite prižiga lučk v parku kot uvoda v sejem:
V petek, 1. decembra, ob 17. uri
Miklavžev sejem bo za obiskovalce odprt v soboto in nedeljo, 2. in 3. decembra, od 10. do 18. ure.


Dvorska cerkev

V nedeljo, 3. decembra, od 14. do 16. ure vabljeni na brezplačno vodenje po dvorski cerkvi sv. Petra, vodil bo vodnik Marjan Malovrh. To nedeljo bo vstop prost, ker je Ta veseli dan kulture.

 

Brati gore
V soboto, 9. decembra, ob 10. uri vabljeni na dogodek Brati gore. Dr. Peter Mikša bo predstavil svoje delo z naslovom Kralj Peter II. v slovenskih Alpah, ki je še v nastajanju, in gibanje kraljeve družine Karadžordževič v naših Alpah. Dogodek organizira Društvo Lep je dan.


Poroka v romantični Polhograjski graščini, le korak iz Ljubljane

Se želita poročiti v grajskem parku, ki ga obdajajo okoliški hribi, v zelenem okolju, stran od mestnega vrveža in gneče? Vabimo vaju, da svojo ljubezen potrdita v objemu Polhograjske graščine. Možen je dogovor za cerkveni obred v župnijski cerkvi Marijinega rojstva ali znameniti gotski cerkvi sv. Petra v Dvoru. 

Koledar dogodkov 2018 – opomnik za zamudnike, zadnji rok
Na spletni in FB-strani graščine boste pod zavihkom Koledar dogodkov 2018 našli obrazec, v katerega lahko vpišete svoje dogodke za leto 2018. Prosimo za vaš odziv najkasneje do 5. decembra. Kasneje prejetih podatkov zaradi priprave na tisk ne bomo mogli upoštevati.

 

Čaj z grofom Blagajem
Vabimo posameznike ali mlade pare, ki bi želeli za nekaj časa postati grof Blagaj ali grofica Antonija ter v njunem imenu voditi program Grajske čajanke za goste. Prijava naj vsebuje kratek življenjepis. Zaželeno je znanje tujih jezikov. Vaše prijave sprejemamo na info@grad-polhovgradec.si ali info@dobrova-polhovgradec.si.

 

Knjižnica Polhov Gradec

Vrata knjižnice so odprta vsak četrtek od 17. do 19.  ure in vsako soboto od 10. do 12. ure. 

 

Pišite, pokličite, spremljajte, za vas smo na voljo: 
T: 031 776 259; 
E: info@grad-polhovgradec.si; 

www.grad-polhovgradec.si;
FB-stran Polhograjska graščina.

Pripravile: Julija Buh, Ana Oblak, Nina Slana

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!