Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
14°C
2°C
SOB.
4°C
-6°C
Deli
5427

Ženski balinarski turnir 2016

Leto 2016 smo balinarke DU Polhov Gradec začele zelo uspešno. Udeležile smo se štirih turnirjev in domov prinesle tri pokale. Na Vrhniki smo bile prve, v Dragomeru druge, na Igu pa tretje. Le v Lovranu smo bile pete.

V začetku junija smo bile organizatorke Polhograjčanke. Na turnir smo povabile sedem ekip iz sosednjih občin: Vrhnike, Dragomera, Brezovice, Iga, Ljubljane (Bičevje in Vič - Rožnik) ter ekipo BŠK Snežnik iz Lovrana.  Vse  so se turnirja udeležile. Sodelovali sta tudi dve domači ekipi. Udeleženke turnirja  so na začetku pozdravili  vodja balinarske sekcije Janez Novak, predsednik DU Polhov Gradec Marjan Plestenjak, veselo dobrodošlico  in balinarsko srečo  jim je zaželel tudi župan Občine Dobrova - Polhov Gradec Franc Setnikar. Za pravilnost tekmovanja je skrbel sodnik Branko Šafran. Balinarke smo, tako kot vsako leto, napekle paleto slaščic in z njimi postregle že ob zajtrku, na voljo pa so bile tudi ves dan. Za  organizacijo in izvedbo tekmovanja so poskrbeli moški kolegi balinarji, za kar se jim vse balinarke zahvaljujemo in obljubljamo, da jim bomo pomagale pri organizaciji moškega turnirja v začetku avgusta. Seveda ni šlo brez metanja v krog. Tokrat smo pripravili kar tri nagrade in tekma je bila resna. Najboljša bližalka je postala Gusti Ravnik iz ekipe Vič - Rožnik, druga je bila Metka Jurač iz Dragomera, tretja pa Helga Kuclar iz Polhovega Gradca. Tudi srečelov ni manjkal. Letos je bil bolj skromen, vendar se iskreno zahvaljujemo za dobitke, ki smo jih prinesli kar sami balinarji in balinarke, kot vsako leto pa so jih prispevali tudi naši zvesti donatorji Nataša Dujmovič, Matjaž Peklaj, Malči Božnar, Gostilna Polhograjski dom in Občina Dobrova - Polhov Gradec. Vsem še enkrat hvala.

 

Najpomembnejši pa so rezultati turnirja:

prvo mesto je osvojila ekipa Polhov Gradec I,

drugo mesto ekipa Ljubljana Bičevje,

tretje mesto ekipa Polhov Gradec II,

četrto mesto pa ekipa BŠK Snežnik iz Lovrana.

 

Zaslužene pokale sta podelila predsednik DU Marjan Plestenjak in vodja balinarske sekcije Janez Novak.
Vsem ekipam čestitamo!

 

Andrejka Novak

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!