Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 28°C
torek, 15.07.2018
18°C | 27°C
sreda, 17.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
15°C | 30°C
petek, 19.07.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Šentjoštu obvladajo namizni tenis


ŠPORT

| |
03.12.2017      8:40
A A

V Šentjoštu obvladajo namizni tenisDeli:

V okviru lokalnega športnega društva že dolga leta deluje namiznoteniška sekcija, katere člani so se in se še udeležujejo različnih ligaških tekmovanj v okolici. Nekoč so bili člani odrasli samouki, ki so v zimskih mesecih rekreativno igrali. Pred tremi leti pa se je ta trend obrnil. »Odločili smo se za organiziran pristop s treningi, povabili pa smo predvsem mlade – osnovnošolce. Trenersko taktirko je prevzel Darko Makovec, ki je nekoč treniral NTK Preserje in je svojemu delu zelo predan, pa tudi odlično strokovno podkovan,« je pojasnil vodja namiznoteniške sekcije Hinko Košir. Treningi potekajo trikrat tedensko v šentjoški kulturni dvorani, obiskuje pa jih slab ducat mladih. »Na začetku sezone se jih veliko prijavi, potem pa nekateri spoznajo, da to mogoče ni šport zanje in prenehajo z obiskovanjem. Za nekatere je tudi tempo treh treningov na teden preveč, sploh ker imajo še druge obveznosti, toda zelo težko je biti konkurenčen na tekmovanjih, če tekmovalec ne opravi toliko treningov,« pravi Košir. Mladi trenutno tekmujejo v Gorenjski namiznoteniški ligi, ki velja za zelo konkurenčno, saj vrhove državnih lestvic navadno krojijo tudi tekmovalci omenjene lige. Kot je dejal sogovornik, se trenersko delo z mladimi namiznoteniški igralci zelo pozna, saj v zadnjem letu dosegajo odlične rezultate. »Odločili smo se, da mladim damo možnost krepitve izkušenj s sodelovanjem na državnem osnovnošolskem prvenstvu. Glede na dosedanje izkušnje in dosežena mesta sem prepričan, da bodo osvojili katero od lovorik.« Pri doseganju odličnih uspehov jim je od začetka decembra v veliko pomoč tudi tako imenovani top – robot za podajanje žogic, ki ga je mogoče nastaviti tako, da podaja tekmovalcu žogice s hitrostjo in pod kotom, kot si le-ta želi. »Naša vrata so vedno odprta za mlade, predvsem pa vabimo najmlajše osnovnošolce: od prvega do petega razreda. Ti so navadno še nepopisan list in jih je najlažje naučiti pravilnih prvin igranja namiznega tenisa,« je še dodal Košir. Kontaktne podatke najdete na spletni strani Športnega društva Šentjošt: sd.stjost.si.

Gašper Tominc, fotografije: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!